“Dahi Atatürk İzmit’te” Konferansı Yapıldı

“Dahi Atatürk İzmit’te”

Konferansı Yapıldı

Haber ve Fotograflar : Harika Ören

29 Ekim 2019 Cumhuriyet Bayramı etkinlikleri içinde yer alan ‘’Dahi Atatürk İzmit’te’’ konulu konferans İzmit Mimarlar Odası Taş Bina’da yapıldı.

Konferansa, Anayasa Mahkemesi Eski Başkanlarından Hukukçu yazar, şair Yekta Güngör Özden, Selanik Kültür Evi ve İzmir Atatürk Müze’sinin kurucusu Tarihçi, yazar Prof. Dr. Kemal Arı ve Dünya’nın en kapsamlı Atatürk Müzesi’ni İzmit’e getiren Mimar, Tarihçi, yazar, diplomat S. Eriş Ülger konuşmacı olarak katıldılar.

İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet, Atatürkcü Düşünce Derneği, çeşitli il dernek başkanları, basın mensupları ve Kocaeli halkının hazır bulunduğu ‘’DAHİ ATATÜRK İZMİT’TE’’ konferansı 25 Ekim 2019 Cuma günü gerçekleşti.

Eriş Ülger’Dünyada hiçbir lider ölümünden sonra Atatürk kadar özlenmemiştir’’ diyerek başladığı konuşmasına Mustafa Kemal’in askeri özelliklerinden bahsederek devam etti.

Prof. Dr. Kemal Arı  İmkansız koşullarda var olma savaşı veren Atatürk ve arkadaşlarının gücünün Dünya’da kabul gördüğünü anlatırken; Yekta Güngör Özden’in , Cumhuriyet’in değerlerini yaşatma sorumluluğumuzun altını çizen konuşması ilgiyle izlendi.

Konferans sonunda değerli katılımcılara teşekkürlerini ileten İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet, kendilerine birer teşekkür belgesi sundu.

*****

Read Previous

Hande Çetik ve Robert McDonald konseri bugün

Read Next

Grup Gündoğarken ile “Misafir Odası” başlıyor

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: