Cİ İSTANBUL 2018 Rüzgar Gibi Geçti

Contemporary İstanbul 2018

Rüzgar Gibi Geçti

Harika Ören Yazdı

Contemporary İstanbul 20-23 Eylül 2018 tarihlerinde İstanbul’da sanat rüzgarları estirdi. 19 Eylül akşamı başlayan muhteşem açılış davetiyle, dört gün Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı’nda sanatseverleri ağırladı.

Akbank ana sponsorluğunda 13’üncüsü düzenlenen 2018 de Türkiye ve Dünya’dan 500’e yakın sanatçının 2000 eseri, 85 galeri, stantlarda yerini aldı. Bir de ilk gerçekleşti. “Türkiye’nin en önemli koleksiyoncusu” kabul edilen merhum Erdoğan Demirören‘in koleksiyonundan oluşan özel video sanatseverler tarafından ilgiyle izlendi.

Giriş biletlerinin pahalılığına rağmen binlerce kişi sergi sarayını ziyaret etti. En çok Ahmet Güneştekin’in Ölümsüzlük Odası’nın taklit olup olmadığıyla tartışıldı. Herkül heykeliyle selfi çektirmek serginin en popüler olayı oldu. En çok beğenilen eser ise Maria Dimitrova Kılıçlıoğlu Baraz’ın Simurg isimli yapıtıydı.

Gidemeyenler, göremeyenler üzülmesinler. Sizin için gezdik.

İşte ardından bıraktığı olumlu, olumsuz eleştirilerle İstanbul’dan rüzgar gibi geçen 13. İstanbul Contemporary’den görüntüler…

*****

Önceki

24 Eylül Pazartesi Günün Sergileri

Sonraki

BULUT YAĞMUR TOPRAK & KABAK

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Popüler Yazılar