“Barış Yolu” Resim Sergisi Açıldı

“Barış Yolu” Karma Resim Sergisi Açıldı

Haber vve Fotograflar : Harika Ören

“Barış Yolu” adlı karma resim sergisi, Yunanistan’ın İstanbul Başkonsolosluğu Sismanoglio Megaro Sanat Galerisi‘nde sanatseverlerle buluştu.

Açılış kokteylinde açıklamada bulunan sanatçı Prof. Dr. Ahmet Özol, sergide 6 Türk sanatçının eserlerinin yer aldığını belirterek, “Bana iletildiğinde memnuniyetle kabul ettim. Çünkü dostluk ve sevgi temasının işlendiği bir sergi olduğu için bir sanatçı olarak bunu kabul etmemek mümkün değildi. Böyle bir sergide yer almaktan dolayı mutluyuz. Sergide 9 eserim yer alıyor. Sergide yer alan Sanatçı arkadaşlarım da her biri 9-12 tablo ile sergiye katkıda bulundular. Sergide yaklaşık 50 tablo sergilenecektir. Bu serginin ismiyle sahiplendiğimiz bu dostluk ve sevgi akışı sanatın evrensel karakteriyle oluşmaktadır. İki ülkenin halkları arasında zaten var olan bu dostluk zincirine böylece bir halka daha ekliyoruz. Bu tablolarla ve sevgiyle gönderdiğimiz manevi güvercinler mutlaka Yunanistan’a ulaşmıştır.” dedi..

Kokteyl de Opera Sanatçısı Jaklin Çarkçı‘nın piyano eşliğinde verdiği mini bir konser davetliler tarafından çok beğenildi.

Barış Yolu Karma Resim Sergisi‘nde eserleri yer alan Sanatçıların isimleri şöyledir :

Umur Türker, Ahmet Özol, Vural Yıldırım, Feryal Taneri, Verjin Şapçı, Reha Yalnızcık

Barış Yolu Karma Resim Sergisi ; 7 Mayıs‘a kadar Yunanistan İstanbul Başkonsolosluğu Sismanoglio Megaro Sanat Galerisi‘nde Pazartesi’den Cuma’ya 15.00-20.00 saatleri arasında Sanatseverler tarafından ziyaret edilebilecek.

*****

Önceki

Ece’nin Ebru Sergisi 26 Nisan’da

Sonraki

Efsane Kuşlar; Kuş uçar hikâyesi kalır

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Popüler Yazılar