Ali Duman Atatürk Portreleri Sergisi

Ali Duman Atatürk Portreleri Resim Sergisi

Haber : Harika Ören

Fotograflar : Ülkü Cılızoğlu

İstanbul-Çağlayan İstanbul Adalet Sarayı Güvenlik Müdürü Ali Duman‘ın Atatürk portreleri’nden oluşan ikinci kişisel sergisi, 8 Kasım 2017 Çarşamba günü Saat 12.00 de Çağlayan Adliye Sarayı Fuayesi’nde düzenlenen bir kokteyl ile açıldı.

Sergiyi gezen İstanbul Cumhuriyet Başsavcısı İrfan Fidan, çizdiği portrelerden dolayı Duman‘ı tebrik ederek, “Adliyemiz güvenlik amiri Ali beyin Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ölüm yıl dönümünün aziz hatırasını yaşatmak için emek verdiği bir çalışma. Biz de, sergiyi gezdik. Ellerine sağlık, gayet güzel olmuş. Kendisine çok teşekkür ediyorum” dedi

“DİNLENDİRİCİ VE STRESE İYİ GELİYOR”

Sergide 28’i yağlı boya, 15’i kara kalem, 5’i de guaj boya ile çizilmiş 48 tablonun bulunduğunu belirten Ali Duman, “Vatan, bayrak, özgürlük, Atatürk ve şehitlik bir birine çok uyuyor. Şehitlerimizin yakınlarına bir gelir elde etmek amacıyla Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün resimlerinden oluşan bu sergiyi yaptım. Ben sergiyi gezen ve beğenen herkese teşekkür ediyorum” dedi. Serginin 3-4 yıllık bir çalışma sonucu ortaya çıktığını anlatan Duman, resme işten artan zamanlarında stres atmak için başladığını, sonrasında Atatürk resimleri yaparak uzmanlaştığını söyledi. Duman, “Artık Atatürk’ün her çalışmasına baktığım zaman neresiyle oynanıp oynanmadığını görebiliyorum. Ülkemizin kurucusu Gazi Mustafa Atatürk’ün resmini yapmak benim için dinlendirici ve strese iyi geliyor” diye konuştu.

“ATATÜRK RESSAMI”

Adliyeye günde 30 bin insanın girip çıktığını ve zaman zaman da büyük kavgaların yaşandığını söyleyen Duman, “Stresli bir ortam. Ben de bu stresimi resim yaparak atıyorum” dedi. Bazı avukatların kendisine “Atatürk Ressamı” diye hitap ettiğini belirten Duman, bu durumun kendisini mutlu ettiğini ifade etti. Sergiden elde edilecek gelirin tümünü Şehit Aileleri Yardımlaşma Derneği‘ne bağışlayacağım. Önümüzdeki yıllarda da, tarihe iz bırakan Türklerin resimlerini yapmayı planladığını belirten Duman, buradan elde edeceği geliri de LÖSEV‘e bağışlayacağını söyledi.

Ali Duman, 28 yıl polis memurlu olarak çalışıp emekli olduktan sonra , Çağlayan Adliyesi’nde göreve başlar. Karakalem çalışmalarının geç saatlere kadar süren iş stresini attığını fark edince, kalemini elinden hiç düşürmez. Sanatçı , Mustafa Kemal Atatürk temalı çalışmalarına devam etmektedir.

“Ali Duman’dan Atatürk Portreleri Resim Sergisi’ 22 Kasım‘a kadar Çağlayan Adliye Sarayı Fuayesi’nde Sanatseverler tarafından ziyaret edilebilecek.

*****

Önceki

9 Kasım Perşembe GÜNÜN SERGİLERİ

Sonraki

10 Kasım Cuma GÜNÜN SERGİLERİ

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Popüler Yazılar