7’nci Engelsiz Sanat Ödülleri sahiplerini buldu

7’nci Engelsiz Sanat Ödülleri sahiplerini buldu

Harika Ören Yazdı

Engelsiz Sanat Birliği Platformu ve Yön Sanat Atölyesi işbirliği ile her yıl geleneksel hale gelen Engelsiz Sanat Ödülleri “Engellilerin, Sosyal Hayata Herkes Gibi Katılımını Desteklemeye Yönelik Sanatın Evrensel Gücü” temasıyla 15 Mart 2022 tarihinde Ankara CerModern sahnede sahiplerini buldu.

“Birlikte Mümkün” anlayışıyla ve geleceği birlikte şekillendirme hedefiyle yürütülen Engelsiz Sanat Ödülleri projesi ‘’#herhangibirgündebirliktegüzel ‘’ hashtagi ile 7. yaşını muhteşem bir törenle kutladı.

Sanat çalışmalarıyla azımsanmayacak sayıda olan dezavantajlı bireylerin yaşam kalitesini arttırabilmek için farklı hayatlara, farklı pencerelerden bakıp aynı havayı soluyarak yeni bir bakış açısı geliştirmeyi amaçladıklarını belirten Engelsiz Sanat Birliği Platformu Başkanı Erdem Öksüz, ayrımcılığa uğramadan hep birlikte yaşamanın yolunu bulmanın çabası içinde olduklarını söyledi.

Sunumunu Kriminal psikolog Meltem Güler‘in yaptığı ödül gecesine İl Kültür Turizm Müdürü Ali Ayvazoğlu, Etimesgut Belediye Başkanı Enver Demirel, BHS Grup Kurucu Başkanı Atakan Taşur, kurum-kuruluş müdürleri ve çok sayıda davetli katıldı.

Sosyal medya platformlarından canlı yayınlanan 7. Engelsiz Sanat Ödülleri’nde Yılın Sivil Toplum Kuruluşu kategorisinde Sanatta Engel Yok Vakfı’da ödüle layık görüldü. Vakıf Başkanı Yasemin Gülderen Zanbak ödülünü aldığı sahneden izleyicilere ;

‘’İstanbul’dan geliyorum. Engelli bireylere Edebiyat, resim, müzik ve Plastik Sanatların çeşitli dallarında eğitim vermek, ailelerine yaşamlarını kolaylaştıracak destekleri yapmak, etkinlikler yoluyla bireyleri sosyalleştirmek amacıyla çalışmalarımızı gönüllü eğitmenlerle yürütmekteyiz. Engel denince rahatsız oluyorum. En büyük engellerin fikir ve zihinlerde olabileceği düşüncesindeyim. Yeter ki bu engelleri aşalım. ‘’ diyerek seslendi ve Erdem Öksüz’e teşekkürlerini iletti.

7. Engelsiz Sanat Ödülleri, Ankara CerModern Sahnede kalabalık davetli topluluğu önünde;

  • Yılın Sivil Toplum Kuruluşu kategorisinde Sanatta Engel Yok Vakfı
  • Yaşam Boyu başarı Ödülü Gökhan Alparslan,
  • Yılın Tiyatro Oyunu Safinaz’ın İzdivacı,
  • Yılın Üniversitesi Ege Üniversitesi,
  • Onur Ödülü KTTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar,
  • Yılın Festivali Engelsiz Filmler Festivali’ne gitti.

*****

Read Previous

Cumali Karataş’ın Şiirleri Romenceye Çevrildi

Read Next

“Çukurova’da Tarım ve İnsan” Fotoğraf Sergisi Açıldı

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: