GESAM “Cumhuriyet İlelebet Payidar Kalacaktır”

GESAM

“Cumhuriyet İlelebet Payidar Kalacaktır”

Haber ve Fotograflar : Vahit Şahin

  • “Enteraktif resim sergisi ile geçirmekte olduğumuz zor günlerde, sanal ortamda sanatsal faaliyetlerle, cumhuriyet ruhu içerisinde muhteşem bayramımızın kutlandığı enteraktif sergide gözlere ruha ve gönüllere dokunmak istedik.”

Türkiye Güzel Sanat Eseri Sahipleri Meslek Birliği (GESAM) Adana Şubesi tarafından internet üzerinden açılan “Cumhuriyet İlelebet Payidar Kalacaktır” Resim sergisi sanatseverlerle buluştu.

34 sanatçının eserleri ile destek verdiği resim sergisi hakkında bilgi veren GESAM Adana Şube Başkanı Gülşen Doğan, “29 Ekim’i coşkuyla kutladık. Pandemi bu kutlamamızı engelleyemedi. Yeni koşulların getirdiği yeni şekilde kutlama gerçekleştirdik. Sergimize sadece Adana GESAM Üyeleri değil Türkiye’nin her yerinden katılım göstermişlerdir. Sergi yerel olmaktan çıkmış, ulusal hale gelmiştir. İlk kez 23 Nisan 2020 tarihinde GESAM tarafından başlatılan internet üzerinden enteraktif denilen online sergimizi 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı sergisi ile devam ettirdik. Aralarında GESAM Genel Başkanı Prof.Dr. Osman Altıntaş’ın da bulunduğu olan 34 sanatçı arkadaşımıza emekleri için teşekkür ediyoruz” dedi.

Doğan şöyle devam etti:

“Enteraktif resim sergisi ile geçirmekte olduğumuz zor günlerde, sanal ortamda sanatsal faaliyetlerle, cumhuriyet ruhu içerisinde muhteşem bayramımızın kutlandığı enteraktif sergide gözlere ruha ve gönüllere dokunmak istedik. Mustafa Kemal Atatürk’ün “Sanatsız kalmış bir milletin hayat damarlarından biri kopmuş demektir” sözünden hareketle durmak yok yola devam diyoruz.”

İnternet üzerinden açılan sergiye eserleri ile katılan sanatçılar şunlar:

Prof. Dr. Osman Altıntaş, Tevfik Gökdemir, Yurdagül Sidal, Nevin Arıkoğlu, Fatma Nazan Özsaka, Sibel Çakar, Semra Aysen, Ayşe Sezen, Lerzan Saya, Bilge Öztopoğlu, Nezih Demirtepe, M. Nuri Börüban, Sari Marianne Ekici, Fatma Akyüz  Güher, Seval Özpek, Aynan Çolakoğlu, Şahnaz Yılmaz, Gülşen Doğan, Saliha Yeşilköy, Hasan Çakır, Ferah Eker, L.Berrak Ertunçay, Emine Kasap Karakoç, Başak Yiğenoğlu, Atilla Kırmacı, Menekşe Sümer, Mehmet Rıza Ünlü, Meltem Katırancı, Gülay Yılmaz, Zekiye Tellioğlu, Zeynep Elbeyli, Sezgi Talankoç, Nazime Duman Aslan ve Tezcan Ballı Çardak.

*****

Önceki

31 Ekim 2020 Cumartesi Günün Sergileri

Sonraki

TRT 2’de Kasım Ayında Her Akşam Farklı Film

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Popüler Yazılar