Zeki Müren’i Ersin Faikzade canlandıracak

Zeki Müren’i Ersin Faikzade canlandıracak

Haber: Erol Ünal

Ayla‘, ‘Müslüm‘, ‘Cep Herkülü Naim Süleymanoğlu‘ ve ‘Kesişme İyi ki Varsın Eren‘ gibi yapımlara imza atan ve biyografik filmleriyle tanınan ünlü yapımcı Mustafa Uslu, Zeki Müren‘in hayatını konu alan filmi için Ersin Faikzade‘ye teklif götürdü.

Daha evvel Zeki Müren‘i oynaması için Tarkan‘a teklif görülmüş ama Tarkan teklifi kabul etmemişti.

Ersin Faikzade; “Türkiye’mizin gelmiş geçmiş en büyük sanatçısı, evrensel sanatçımız, Sanat Güneşimiz Zeki Müren’in yaşamını canlandıracak olmanın onur ve şeref hissini yaşıyorum. Sonsuz heyecan ve şükran duyuyorum, bu heyecana kelimeler kifayetsiz.. Tüm Zeki Müren Sevenlerine kucak dolusu sevgilerimle” dedi.

Yaşamı boyunca 600’ü aşkın plak ve kaset dolduran Türk Sanat Müziği’nin en büyük yorumcularından Zeki Müren‘in hayatı filme çekilecek ve filmin vizyon’a giriş tarihi 25 Ekim 2024 olacak.

Yapımcı Mustafa Uslu, Zeki Müren‘in yeğeni Özlem Güner ile anlaşarak bu önemli projeyi hayata geçirecek.

Zeki Müren‘in yeğeni Özlem Güner‘in ‘Masal Tadına‘ adlı kitabından esinlenerek senaryo yazımına başlanan film, Zeki Müren‘in renkli yaşamını ve müziğe olan katkılarını tüm detaylarıyla ele alacak.

Ersin Faikzade Kimdir?

Ersin Faikzade 1982′ de İzmir’de doğdu. Küçük yaşlardan itibaren müziğe duyduğu ilgisini aldığı eğitimler ile pekiştirerek tenor tekniğini geliştirdi. İtalya ve İngiltere’de şan tekniğini pekiştirdi. Türk müziğini okuma tarzı ile müzik otoriteleri tarafından ”En Güçlü Ses’ diye tabir edildi. Farklı müzik türlerindeki başarısı ve güçlü sesi ile Dünyada pek çok lakap ile anılıyor. Amerika’da ‘Türkiye’nin Elmas Çocuğu’, Pakistan’da ‘Barısın Sesi’ , İran’da ‘Sevgi’nin Sesi’, Türkiye’de ‘İtalyanlara Allah dedirten Tenor’ diye tanınıyor.

Dünyaca ünlü İranlı sanatçı Sattar ile Los Angeles’de ‘Simin Bari’ isimli şarkıya Türkçe ve Farsça düet yaptı. Dostluk ve Barış düeti tüm dünyada yankılar getirdi. Amerika Müzik listelerinde Top 20 de yer almaktadır. Şili’nin sevilen sesi Giovanni Gellona ile birlikte ‘Fiesta’ isimli şarkıya Santiago ‘da İspanyolca ve Türkçe düet yaptı.

2012 ‘de Pakistan’da ‘The Voice of Peace’ yani ‘Barışın Sesi’ ilan edildi.Vermis olduğu sevgi temalı konserleri ve güçlü sesi ile tüm dünyada sevildi. Dario Moreno Akdeniz Dostluk, Barış, Müzik ödülü Ersin Faikzade’ye verildi. Kanada Dünya medya edebiyat ve Sanat Akademisi tarafından Dünyadaki en güçlü yorumcularından biri seçildi. 2013’de Pakistan İslamabad da Barış konserini verdi.

2015’de İspanya’nın Başkenti Madrid’te ünlü Tenor Pedro Morales Hiugerra ile birlikte İspanyolca & Türkçe Aşk şarkıları CD albümünü yaptı.

Önceki

TÜMKUV Akdeniz Bölge Başkanlığına Mehmet Davarcı atandı

Sonraki

Adana’yı Altınkoza Heyecanı Sardı

One Comment

  • Ersin Faikzade muhteşem bir sanatçı ve ruhu resmen Zeki Müren sesi yorumu asaleti aynısı. Mustafa Uslu yu tebrik etmek gerek çok doğru seçim yapmış. Uluslararası bir star merakla bekliyoruz filmi

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Popüler Yazılar