Ünlü Şefler Bodrum Acı Ot Festivalinde

Ünlü Şefler

Bodrum Acı Ot Festivalinde

Haber: Erol Ünal

  • Bodrum Acı Ot Festivali’nin her yıl daha da gelişerek bu sene de 9-10 Mart’ta beşinci kez kapılarını açacak. Festivalde Bora Gencer de sahne alacak.
  • Bodrum Acı Ot Festivali Bodrum Ortakent Köyiçi mevkiinde yöresel lezzetler, şifalı bitkiler ve görsel zenginliklerle dolu bir deneyim sunacak.

Bodrum’da 9-10 Mart tarihlerinde düzenlenecek olan 5. Acı Ot Festivali, birbirinden ünlü şefleri ağırlamaya hazırlanıyor. Ortakent Köyiçi Mevkii’nde iki gün boyunca sürecek olan Acı Ot Festivali Bodrumluları yöresel lezzetler ve şifalı bitkilerle buluşturacak.

Festivalde ünlü şefler Hakan Süve, Hazer Amani, Eyüp Kemal Sevinç, Koray Kibar, Zekeriya Yıldırım, Murat Ulucan, Serkan Aksoyİbrahim Sarpkaya ve Ayvaz Akbacak ile birlikte yemek workshopları, yöresel yemek yapımı ve mutfak kültürünü tanıtan etkinlikler yer alacak.

Ortakent Yahşi Yalılarını Geliştirme ve Mavi Bayrak Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Öncel Erkal; “Festivalde, birbirinden lezzetli otlarımız ve yöresel ürünlerimizin sergileneceği stantlarımız olacak. Ünlü şeflerimiz mutfakta hünerleriyle beğeni toplayacak ve otlarla ortaya çıkarılan yeni lezzetlerin tadına hep birlikte bakacağız.” dedi.

Bodrum Acı Ot Festivali’nin her yıl daha da gelişerek bu sene de 9-10 Mart’ta beşinci kez kapılarını açacak. Festivalde Bora Gencer de sahne alacak.

Festival süresince yöresel sanatçılar tarafından konserler ve yöresel halk oyunları gösterileri gerçekleşecek. Festivalin her iki gününde ünlü şefler mutfak performanslarını sergileyecekler ve Bodrum’un doğal otları ile, zeytin ve zeytinyağı ile yemekler yapacaklar. Bodrum Acı Ot Festivali Bodrum Ortakent Köyiçi mevkiinde yöresel lezzetler, şifalı bitkiler ve görsel zenginliklerle dolu bir deneyim sunacak.

Bu yıl beşincisi gerçekleşecek olan festival Ortakent’in yerel atmosferinde lezzetli, şifalı ve doğal güzelliklerle beraber Bodrumluları unutulmaz bir tad yolculuğuna çıkaracak.

****

Önceki

Kubilay Kan İğneada “Caz Maz” festivalinde

Sonraki

8 Mart 2024 Cuma Günün Sergisi

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Popüler Yazılar