Ümit Özmat Resim Sergisi 29 Kasım’da açılıyor

Ümit Özmat Resim Sergisi

29 Kasım’da açılıyor

Haber : Erol Ünal

Ümit Özmat’ın Resim sergisi 29 Kasım Cuma günü saat: 18:00’de Ankara’da Kültür ve Turizm Bakanlığı Güzel Sanatlar Genel Müdürlüğü Mustafa Necati Kültür Evi’nde açılacak. Sergi 7 Aralık‘a kadar sürecek.

Ümit Özmat çalışmalarında yağlı boya ve sulu boya tekniğiyle ve özellikle kedi temasını işlemeye önem vermektedir. Doğa, sanat ve müzik ile harmanlanmış dünyasında kedileriyle ile yaşamaktadır. Kendisini doğa ve hayvanlara adamıştır. Çesitli derneklerde, organizasyonlarda yer almaktadır. Yapmış olduğu resimleri muhtelif platformlarda sergilemektedir.

İzmir Suluboya Ressamları Derneği üyesi olan Ümit Özmat 2010’da Countryranch Turgutreis Atlıspor Kulübü Sergi salonunda ve 2014’de Bodrum Sualtı Arkeoloji Müzesi Haluk Erbe Sanat Galerisi’nde sergi açmıştı.

Ankara Gazi Üniversitesi Resim Bölümü mezunu Ümit Özmat Çanakkale Gökçeada Öğretmen Lisesinde başlıyan resim öğretmenliği görevini Tekirdağ Çorlu’da tamamlayarak emekli oldu. Yaklaşık 30 yıldır öğretmenlik yapan Ümit Özmat; Bodruma yerleşti ve Turgutreisteki atölyesinde çalışmaya başladı. Resim dersleri verdi.

Mustafa Necati Kültür Evi

Adres : Fidanlık Mahallesi, Mithatpaşa Cad. No:35 Çankaya/ Ankara

*****

Read Previous

Beyoğlu Öğretmenevi’nde; “Şiir Müzik” Etkinliği

Read Next

29 Kasım 2019 C U M A Tiyatro Rehberi

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: