Uluslararası Bodrum Tiyatro Festivali 3 Kasım’da Başlıyor

Uluslararası Bodrum Tiyatro Festivali

3 Kasım’da Başlıyor

Haber: Erol Ünal

Bodrum yepyeni bir festivale kavuşuyor: 3-16 Kasım tarihleri arasında bu yıl ilk kez düzenlenecek Uluslararası Bodrum Tiyatro Festivali (BOTİF) 7’si yabancı olmak üzere 23 farklı prodüksiyona ev sahipliği yapacak.

Türkiye, Almanya, Belçika, Fransa ve Yunanistan’dan tiyatro, müzik, dans, performans gibi farklı dallarda eserlerin hem karada hem de denizin üstünde sahnelenecek festivalde söyleşi ve atölye çalışmaları da gerçekleşecek.

Övül Avkıran ve Mustafa Avkıran’ın eş sanat yönetmenliğinde düzenlenen 1. Uluslararası Bodrum Tiyatro Festivali (BOTİF) Cumhuriyetimizin 100. yılında bu toprakların yüzyıllık zenginliğini müzik, dans, edebiyat, sinema, resim, heykel ve mimarinin harmanlandığı programıyla Bodrum’a taşıyacak.

Festival için Uluslararası Bodrum Tiyatro Festivali (BOTİF) bütüncül sanat anlayışı ve ihtiyacıyla, disiplinlerarası geçişkenliğin yeni sahası olacak. Bu festival, bilgimiz ve biriktirdiklerinizle yeni sorular sormak ve yeniden ‘Başka Bir Bodrum’u düşünmek, yaşamak için,” yorumunu yapıyor.

Bodrum’un yeni kültür ve sanat mekânı Inspera’nın kurucu ortak olarak destek verdiği Uluslararası Bodrum Tiyatro Festivali (BOTİF) T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın, Bodrum Belediyesi’nin, Bodrum ve Karya Bölgesi Kültür Sanat ve Tanıtma Vakfı (BOSAV) ve Mey|Diageo’nun katkılarıyla düzenleniyor.

1. Uluslararası Bodrum Tiyatro Festivali için tüm biletler Biletinial’da satılacak.

*****

Önceki

20 Ekim 2023 Cuma Günün Sergisi

Sonraki

Okay Temiz ile Kubilay Kan’dan Muhteşem Show

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Popüler Yazılar