Ukraynalı çocuklar Marmaris’te dans edecekler

Ukraynalı çocuklar Marmaris’te dans edecekler

Haber : Erol Ünal

Ukraynalı ve Marmarisli çocuklar Marmaris’te dostluk için dans edecekler. 22 Haziran Salı günü saat: 19:00’da Amfi Tiyatro’da gerçekleşecek etkinlikte Ukraynalı çocuklarla beraber Marmaris Altın Adımlar Sanat Okulu, Joy Jimnastik ve Vizyon Jimnastik Spor Kulübü öğrencileri dans edecek.

Marmaris Belediyesi işbirliği ile gerçekleşecek Uluslararası Çocuk Sanat Festivali kapsamında Ukrayna’dan gelen 6 ila 18 yaş arasındaki 41 çocuk Ukrayna’da bulunan Ayçiçeği (Sonyaşnik) Uluslararası Yardım Vakfı tarafından düzenlenen Uluslararası Çocuk Sanat Festivali kapsamında dans ve vokal gösterileriyle Marmaris’e renk katacak.

İlçeye gelen Uknaynalı ekip çiçekler ve balonlarla karşılandı. Marmaris Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Suzan Zift’in de katıldığı karşılamada Türk ve Ukrayna bayrağı şeklindeki pasta kesildi. Marmaris ile Ukrayna’nın sürekli olarak karşılıklı etkinlikler düzenlediğini söyleyen Suzan Zift; “Pandemi nedeniyle ara verdiğimiz bu etkinliklerin startını tekrar verdik. Kendilerine hoş geldiniz diyor, güzel Marmarisimizde keyifli zaman geçirmelerini diliyorum” dedi.

AKM de yapılan hoşgeldin toplantısında Marmaris Belediye Başkanı Mehmet Oktay konuklara hoşgeldiniz diyerek, çocukların geleceğimiz olduğunu ve Mustafa Kemal Atatürk tarafından yaklaşık bir asır önce dünyanın ilk ve tek olan 23 Nisan Egemenlik ve Çocuk Bayramının çocuklara armağan edildiğini vurgulayarak 22 Haziran Salı günü, saat 19.00 da Marmaris Amfitiyatro‘da sahnelenecek gösteriyi sabırsızlıkla beklediğini söyledi.

*****

Read Previous

Fransızca Çeviri Ödülünü Ebru Erbaş Kazandı

Read Next

İslam Sanatında Geometrik Desenler Sergisi Açılıyor

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: