Turhan Selçuk Karikatür Yarışması Neticelendi

Turhan Selçuk Karikatür Yarışması Neticelendi

Haber : Erol Ünal

11. Uluslararası Turhan Selçuk Karikatür Yarışması ödülleri verildi. Bu yıl onbirincisi düzenlenen Uluslararası Turhan Selçuk Karikatür Yarışması’nda ödül almaya hak kazanan karikatürler belli oldu. Buna göre

  • birincilik ödülünü Türkiye’den Oğuz Demir,
  • ikincilik ödülünü İran’dan Mohsen Jefari
  • üçüncülük ödülünü de Ürdün’den Osama Hajjaj

kazandı.

Milas Belediyesi tarafından düzenlenen Uluslararası Turhan Selçuk Karikatür Yarışması’na 59 farklı ülkeden 443 karikatürist 1773 karikatür ile katıldı. Turhan Selçuk Karikatürlü Ev’de toplanması gerekirken dünyayı ve ülkemizi etkisi altına alan koronavirüs salgını nedeniyle Zoom platformu üzerinden çevrimiçi değerlendirmede bulunan jüri, 1773 karikatür arasından dereceye giren karikatürleri belirledi.

Sergisi 8 Ekim’de Milas’ta açılacak.

Bu yıl on birincisi düzenlenen Uluslararası Turhan Selçuk Karikatür Yarışması’nda ödül kazanan ve sergilenmeye değer görülen eserler 8 Ekim 2021 Cuma günü 17:00’de Milas Belediyesi Toplantı ve Düğün Salonu’nda sergilenecek.

Milas Belediyesi tarafından Turhan Selçuk adına 2011’den beri her yıl gerçekleştirilen 11. Uluslararası Turhan Selçuk Karikatür Yarışması Sergisi’nde çeşitli kuruluşların başarı ödülü verdiği eserlerin yanı sıra sergilenmeye değer görülen eserler de yer alacak.

Sergide ayrıca Turhan Selçuk Karikatürlü Ev’de çalışmalarını sürdüren Milas’ın genç karikatürcülerinin çalışmaları da yer alacak.

Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat, “Ulusal ve uluslararası düzeyde bir marka haline gelen yarışmamızın Milas’ın ortak değeri haline gelmesi bizi gururlandırıyor. Turhan Selçuk isminin Karikatürlü Ev’de yaşatılması ve her yıl onlarca genç karikatürcünün burada yetişmesi de bizleri ayrıca gururlandırıyor. Başta Kamil Masaracı ve Ruhan Selçuk olmak üzere tüm jüri üyelerimize teşekkür ediyoruz. On birinci yaşına ulaşan yarışmamızı da daha büyük noktalara taşımak niyetinizdeyiz. Geçen yıl olduğu gibi bu yıl da Zoom uygulaması kullanılarak gerçekleştirdiğimiz jüri toplantısının, eskiden olduğu gibi yüz yüze yapılabildiği, konuklarımızı ilçemizde ağırlayacağımız sağlıklı günlerde gerçekleştirilmesini diliyorum” dedi.

Pandemi koşulları nedeniyle ertelenen Turhan Selçuk Sempozyumu’nun ilk fırsatta gerçekleştirilecek. Baskısı yapılan Turhan Selçuk kitabı Milas Belediyesi’nden temin edilebilecek.

*****

Read Previous

Ali Tekin Çam, Logoların Gücü Adına ! “BELİRTKE”

Read Next

2 Ekim  2021 Cumartesi Tiyatro Rehberi

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: