Tiyatroyu Dolduran Çocuklar Harika Duygularla Ayrıldılar

Tiyatroyu Dolduran Çocuklar

Harika Duygularla Ayrıldılar

Haber: Erol Ünal

Bodrum Şehir Tiyatrosu’nun ayda iki kez oynanan çocuk oyunu “Harikalar Mutfağı” beğeni ile izlenmeye devam ediyor. 2019 Kasım ayında başlayan ‘Harikalar Mutfağı’ çocuk oyunu 15 kez izlenmesine rağmen yine de doluluğu muhafaza ediyor. Son oyunda Güllük İlkokulu’ndan toplu olarak gelen çocuklar ile salon tıkabasa doluydu. Oyun bu yıl ekim sonundan bu yana 5 kez izlendi.

Şehir Tiyatrosu Sahnesi gerek kendi sahnelediği oyunlar, gerekse konuk oyunları ile hemen hemen her gün tiyatro severlere ev sahipliği yapıyor.

Şehir Tiyatrosu Müdürü Rezzan Şebin “Nurol Kültür Merkezi fuayesi ve sahnesinin yenilenmesinin ardından, seyircilerin tiyatromuza ilgisi daha çok arttı. 15 Ekim 2021’de sezonu açtığımız “Kocasını Pişiren Kadın” oyun 6 kez oynanmasına rağmen salon doluydu.

Kaldı ki; pandemi koşulları gereği yarım koltuk kapasitesi ile oynuyoruz ve aşısız vatandaşlarımızı da alamıyoruz. “Uçurmanın Kuyruğu” oyunumuz ise 2021’deki tam kapanma öncesi ve 15 Ekim sonrası olmak üzere 11 kez oynandı. Ocak ayının biletleri de şimdiden satılmaya başlandı.” dedi

Şehir Tiyatrosu Genel Sanat Yönetmeni Hüseyin Akşen ise “Sanatın ve tiyatronun yaşaması, ancak ve ancak halkla buluşmak ile olabilir. Ülkemizin içinde bulunduğu sıkıntılar ve pandemi koşullarının yarattığı olumsuzluklarla boğuşan halk sanatla nefes alıyor. Önümüze koyduğumuz hedefleri bir bir yakalayarak seyircilerimizi mutlu etmenin gururunu yaşıyoruz” dedi.

HARİKALAR MUTFAĞI

Haluk Işık’ın yazdığı, Duygu Cindoruk’un yönettiği  eğlenceli müzikli çocuk oyununda; baş kahramanlarımız olan aşçılar Gümüşkepçe ve Kırıkçatal’ı farklı sorunlarla mücadele ederken izliyoruz.

Sahibi olduğu Çocuk Evleri için en güzel yemekleri yapacak aşçıyı arayan Bayan Gülücük’ün gelişiyle ortalık karışıyor.

  • Yazan: Haluk Işık-Ege Işık,
  • Yöneten: Duygu Cindoruk
  • Oyuncular : Yerkan Kahraman, Oğulcan Çelik, Cansın Yunt, Ziba Türk Ateş, Sertaç Aydın, Taha Aşıcı, Kumru Cindoruk
  • Yönetmen yardımcısı: Cansın Yunt
  • Müzik: Deniz Doğançay
  • Kostüm: Ditto Mama
  • Dekor: Kader Aktü- Serkan Aktü
  • Işık : Murat Uzun

*****

Önceki

Mehmet Gazioğlu ‘Reminiscence’ ile anılacak

Sonraki

30 Aralık 2021 Perşembe Günün Sergisi

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Popüler Yazılar