Terakki Sanat’ta  “Zamanın Döngüsü”

4 genç sanatçıdan muhteşem sergi 

Terakki Sanat’ta  “Zamanın Döngüsü”

Haber ve Fotograflar : Erol Ünal

Ayberk Yıldırım, Beşir Bayar, Fatih Dülger ve Mehmet Yıldırım’ın ‘Zaman Döngüsü’ sergisi 10 Mayıs 2018 Perşembe günü Terakki Sanat’da açıldı.

Anadolu Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi heykel bölümü mezunu Ayberk Yıldırım, Malatya İnönü Üniversitesi Eğitim Fakültesi Güzel Sanatlar Eğitimi Resim-iş Bölümü mezunu Beşir Bayar, Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Resim bölümü mezunu Fatih Dülger, Anadolu Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Resim Bölümü mezunu Mehmet Yıldırım Ebulula Mardin Caddesi 12, Akatlar, Etiler’de açtıkları sergi 23 Haziran‘a kadar Pazar, Pazartesi ve bayram günleri hariç her gün 11:00-19:00 görülebilir.

Ayberk Yıldırım

Terakki Sanat‘ın ev sahipliği yaptığı sergideki eserlerinde sanatçı Ayberk Yıldırım‘ın metal konstrüksiyon üzerine kumaş kaplama ve akrilik boyama tekniği ile ürettiği işleri, ince uzun formlu, septik figürleri ile “ev” kavramı bağlamında bireyin sürekli arayış sorusuna/sorununa eğiliyor.

Beşir Bayar

Beşir Bayar gerek içine doğduğu kültürel coğrafyayı, gerekse dönem dönem yaşadığı ya da ziyaret ettiği kentleri ve bunların önüne çıkardığı değişkenleri, simgelerle sanatına konu ediyor.

Fatih Dülger

Fatih Dülger’in kompozisyonlarında ise yeryüzü doğasına dair imgeler, betimleme kaygısından uzak, adeta biçim ve renge bahane olarak ortaya çıkıyor.

Mehmet Yıldırım

Mehmet Yıldırım ise doğayı olasılığın akışkanlığıyla, onun sonsuz çeşitlemeleriyle paylaşarak malzemesinin olanaklarını hızla doğanın elemanlarına dönüştürüyor.

Terakki Sanat Galerisi 2000 yılında kurumlaşmanın bir parçası olan güven ve fütürist bir yaklaşım sonucu doğmuş ve bugüne kadar sanata destek olunarak sanatçıyla izleyiciyi buluşturma yolunda çalışmalar yapmıştır.

Sanatçı Ayberk Yıldırım Eskişehir’de, Beşir Bayar  Mersin’de, Fatih Dülger İstanbul’da, Mehmet Yıldırım Eskişehir’deki sanatsal çalışmalarını sürdürmektedir.

*****

Önceki

Ehl-i Çamur sergisi Galeri Bohem’de

Sonraki

Yüksel Hançerli’den Parçalanmış Aileler

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Popüler Yazılar