“Sihirli Gemi”nin Müzikleri Selin Sağol Sade’den

“Sihirli Gemi”nin Müzikleri

Selin Sağol Sade’den

Haber : Erol Ünal

  • Bodrum Şehir Tiyatrosu “Sihirli Gemi” çocuk oyununun müziklerini Selin Sağol Sade yaptı

Bodrum Şehir Tiyatrosu tarafından sahneye koyulan “Sihirli Gemi” isimli yeni çocuk oyununun müzikleri Selin Sağol Sade imzası taşıyor. 5. yaşını kutlayan Bodrum Şehir Tiyatrosu‘nun sahneye koyduğu “Sihirli Gemi” adlı çocuk oyununun müzikleri Selin Sağol Sade tarafından bestelendi.

Yoğun ve emek dolu bir çalışma sonucu ortaya çıkan oyun 27 Mart Dünya Tiyatrolar Günü’nde düzenlenen galayla çocuklarla buluştu ve hem müzikleri, hem de keyifli hikayesiyle izleyicilerinden tam not aldı. Ezgi Deniz Alpan’ın yazdığı, Sertaç Aydın’ın yönettiği Sihirli Gemi; çevre ve deniz kirliliği konusundaki farkındalığın önemini vurguluyor.

Müziklerini Selin Sağol Sade’nin yaptığı oyunun koreografisi ise Mutlu Akgün Gökalp’e ait. Kostüm tasarımında da Burcu Şamlı’nın imzası bulunuyor.

İlk şarkısı “Yıllar Sonra” ile büyük bir çıkış yakalayan Selin Sağol Sade çocukların kalplerine dokunacak, onlara tiyatro sevgisini aşılayacak yeni bir projeyle bu sefer minik sanat severlerle buluşuyor.

Çocukların öznesi olduğu böyle bir etkinlikte pay sahibi olmaktan mutluluk duyan  Selin Sağol Sade, “Yakın zamanda yaşadığımız deprem felaketi hepimizi derinden sarstı. Sanatın iyileştirici gücüne inanan ve erken yaşlarından beri bu yönde emek vermiş bir insan olarak böyle bir dönemde çocukların yanında olma fırsatı bulduğum için mutluyum.

Minik kalplerle buluşmak ve onların gözlerinde bir anlık bile olsa mutluluk pırıltısı görmek çok değerli. ‘Sihirli Gemi’, muhteşem bir ekip işi. Her detayı titizlikle düşünülmüş, yazarın muhteşem hayal gücünü yönetmenin dantel gibi işleyerek sahneye koyduğu, koreografın danslarla bizi oyunun içine çektiği ve benim de içimdeki çocuk ruhumla beraber tüm hayal gücümü ortaya koyduğum bir proje oldu.

Hikayeyi her detayıyla sahneye başarılı bir şekilde yansıttığımıza inanıyorum. Umarım sezon boyunca hem çocukların, hem de yetişkinlerin keyifle izlediği bir oyun olur.” dedi

Sezon boyunca sahnelenecek olan Sihirli Gemi oyunundan elde edilen gelir, depremzede vatandaşların yararına bağışlanacak.

Selin Sağol Sade İstanbul’da dünyaya geldi. Sanatçı bir ailenin çocuğu olduğundan sanat ile iç içe büyüdü. Ilk şarkısını 5 yaşındayken yazan Selin Sağol Sade müzik yeteneğini keşfeden ailesi tarafından piyano eğitimine yönlendirildi.

Türkiye’nin en usta ve tecrübeli hocalarından eğitim alarak Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Devlet Konservatuvarı’ndan konser piyanisti unvanıyla mezun oldu. Aynı zamanda şefliğini yaptığı korolarla Avrupa’da ödüller kazanan Selin Sağol Sade film, dizi ve reklam müziği çalışmalarına da devam ediyor.

*****

Önceki

‘Çocuklar Seninle Daha Güçlü’

Sonraki

14 Nisan 2023 Cuma Günün Sergisi

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Popüler Yazılar