Pınar Tanberk “Kaf Dağını Aramak”

Pınar Tanberk

“Kaf Dağını Aramak”

Haber: Erol Ünal

Galeri ARK, Pınar Tanberk’in “Kaf Dağını Aramak” adlı resim sergisine ev sahipliği yapıyor.

Pınar Tanberk’in “Kaf Dağını Aramak” adlı resim sergisi 11 Nisan 2019 Perşembe günü saat: 17.00‘de Galeri ARK‘ta düzenlenecek bir kokteyl ile açılacak.

Ressam Pınar Tanberk sergisi ile ilgili olarak ; “Resim yapmaya başladığımdan bu yana konularım, genellikle doğa oldu. Bir sanatçı olarak doğayı yorumlarken, etkilendiğim sanatçıların sözleri de bana yol gösterdi. Andre Derain: “Ben renkleri, doğa’yı kopyalamanın değil de, kendi duygularımı ifade etmenin bir aracı olarak görüyorum.” demiştir. Rollo May, “Yaratma Cesareti” adlı kitabında, yaratıcılığın, bilinci yoğunlaşmış insanın, kendi dünyası ile karşılaşması olduğunu savunmuştur.

Vincent Van Gogh, Theo’ya Mektuplarında: “İnsan doğayı izlemek için başlangıçta bir savaşıma giriyor ve her şey kötü gidiyor. Sonunda ise sakin bir biçimde “Paletinden Yaratma” yolunu seçiyor ve doğa ona uyuyor, onu izliyor.” diye yazmış ve şöyle devam etmiştir; “İnsanın elini uzatıp kendi yeteneğini yakalaması lazım. Bir doğa parçasına bak ve şöyle düşün: Bunun resmini yapacağım. Bir tek sabit fikre ada kendini. Ressam olmak!” diyor.

Sergi 7 Mayıs akşamına kadar ziyaret edilebilecek.

Adres : Galeri Ark Cemil Topuzlu Caddesi Kaya Apt No:49 (Büyük Kulüp Karşısı) Göztepe/Kadıköy

Tel : 0216 369 49 00

*****

0 Reviews

Write a Review

Read Previous

11 Nisan 2019 Perşembe Günün Sergileri

Read Next

VakıfBank Sanat’tan 65’inci Yıl Sergisi

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: