Nihal Güres ve Erol Ünal’ın #birlikte Sergisi açıldı

Nihal Güres ve Erol Ünal’ın

#birlikte Sergisi açıldı

Haber: Erol Ünal

Nihal Güres & Erol Ünal #birlikte Resim, Fotoğraf ve Exlibris Sergisi Kadıköy Sineması Fuaye Sanat Galerisi’nde açıldı. Açılışa İstanbul Exlibris Akademisi Yönetim Kurulundan Ayşen Kiper, Ressam ve UPSD Yönetim Kurulu Üyesi Nebahat Karyağdı, Ressam Ayla Yakıcı, Bioenerji Uzmanı Şefik Baydoğan, Ses Sanatçısı Rüya Eren, Sahaf ve Şair Mahmut İzgören, Khalkedon Fotoğraf Derneği Başkanı ve Fotoğraf Sanatçısı İsmail Şevket Baki, Kadıköy Sakman Konak İşletmecisi Ayse Balaban, Yazar Nurcan Elver ve birçok sanatsever katıldı. Nihal Güres’in babası Tarih Profesörü Nejat Göyünç’ün 1957 senesinde Almanya Göttingen Üniversitesi’nde doktora yaparken tanışıp birlikte çalıştığı Dr. Nihat Gürpınar’in yeğeni Sibel Ünal da serginin açılışına katıldı.

Sergide Nihal Güres’in Excusive İstanbul, Excusive Ayasofya, Blaçk Monalisa, Pink Monalisa. Smoking Man. Smoking Lady, Worlds Between isimli eserleri, şiirsel not defterlerinden bazıları, Cemal Süreya, Can Yücel, Antik Şair Sappho ile “Antik Yunanca’ya Giriş” not defterleri, Orhan Pamuk’un “Masumiyet Müzesi” romanının 2. nüshası çağdaş bir tasarım çantası biçiminde sergileniyor.

Nihal Güres yeni yayınlanan “Güncel Roman Denemesi” olarak adlandırılan “Ölünce de Kırmızı Ruj Sürüyor musunuz?” romanını açılışta imzaladı.

Sergide Erol Ünal‘ın Bodrum Fotoğraf Kulübü (BFK) ile yaptığı Çomakdağ, Milas ve Bodrum’da çektiği fotoğraflardan bir kesit, İstanbul Exlibris Akademisi Derneği üyeleriyle beraber açtıkları Exlibris sergilerinden “Exlibris Akdeniz 2010”, “Exlibris İstanbul 2013” adlı Exlibris’leri ve özel bir proje olan musiki sanatçıları için yaptığı Exlibris’lerden örnekler sergileniyor.

Sergi 31 Ekim‘e kadar her gün saat 11:00 – 21:00 saatleri arasında görülebilir.

*****

Read Previous

21 Ekim 2019 Pazartesi Günün Sergileri

Read Next

Caz piyanisti Hakan Başar Albümünü tanıtıyor

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: