Necati Üngün’ün Sergisi Bodrum HGC’de

Necati Üngün’ün Sergisi Bodrum HGC’de

Haber: Erol Ünal

Necati Üngün Resim Sergisi, Bodrum HGC Art Gallery Dereköy‘de açılacak.

Sergi 13-19 Eylül tarihleri arasında Pazartesileri hariç hergün 14:00-19:00 saatleri arasında görülebilir.

HGC Art Gallery

Adres : Dereköy Caddesi No: 162/A Bodrum

Necati Üngün Kimdir?

1975’de İstanbul ‘da doğumlu. ilk ve orta öğrenimimi Bodrum’da tamamladıktan sonra İstanbul Üniversitesi Turizm ve Otelcilik Bölümünde okudu. Daha sonra İsviçre’ye yerleşti,15 yıl boyunca orada kaldı. İsviçre’de Otelcilik konusunda çalıştı.

2010’da Bodrum’a döndü.

Sanatçı ilk kişisel sergisini 2007 senesinde Bodrum Hadigari Bar’da açtı. 2021’de evinin bahçesinde sergi açtı. 2021’de Bodrum Marina’da Merqez Art Sanat Galerisi’nde “komşu hisler” karma sergisinde yer aldı. 2022’de Bodrum Yalıkavak’taki Arthgaleri’de düzenlenen karma sergide yer aldı. 2022’de Bodrum Yalıkavak’ta Atölye 76 sanat galerisinde solo sergi açtı.

Resim sanatıyla çocukluktan beri hep ilgilendi. Resimlerimde çocuksu saflık ve yetişkinliğin verdiği olgunluğu birleştirmeye çalışıyor. Aborjin sanatından etkilendi ve kendi motiflerleriyle ve duygusal dünyasının yansımalarını birleştirdi. Çalışmalarında çocuksu sadelik ve yetişkinliğin verdiği derinlik ve bilgeliği birlikte kullanıyor.

Hayvan, doğa, aşk temalarını sade bir şekilde resimlemeyi seviyor. Akrilik boyalarla yaptığım resimlerde canlı, hayat dolu renkler kullanmayı seviyor.

Çalışmalarını halen Bodrum’da Kızılağaç köyündeki atölyesinde devam ediyor.

Önceki

TUTULUMA BAKMA SANATI

Sonraki

13 Eylül 2023 Çarşamba Günün Sergisi

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Popüler Yazılar