Nazım Hikmet Anılıyor

Nazım Hikmet Anılıyor

Haber; Erol Ünal

  • Büyük şair Nazım Hikmet 120’inci doğum yıldönümünde Bodrum’da anılıyor.

Hayatının büyük bölümünü sürgünde ya da hapiste geçiren, şiirleri elliden fazla dile çevrilen ve ödüller alan büyük şair Nazım Hikmet 120’inci doğum yıldönümünde Bodrum’da anılıyor.

“NAZIM HİKMET 120 YAŞINDA” GÖSTERİMİ

15 Ocak 1902’de doğan Nazım Hikmet’in doğum günü bu yıl da çeşitli etkinliklerle kutlanacak. Bunlardan ilki; dünyaca ünlü şairimiz için Nazım Hikmet Kültür ve Sanat Vakfı destekleriyle, Nebil Özgentürk tarafından hazırlanan, Şahin Sancak’ın oynadığı “Nazım Hikmet 120 Yaşında” gösterimi gerçekleşecek

NEBİL ÖZGERTÜRKÜN BELGESELİ

 Vatan Şairi Nazım Hikmet‘in 120. doğum günü nedeni ile 17 Ocak‘ta Nebil Özgentürk‘ün hazırladığı belgesel gösterimi ile anılacak. Serenad Bağcan-Ferhat Livaneli Orkestrası konseri de ücretsiz olarak Herodot Kültür Merkezi‘nde sahnelenecek.

“ADALET SİZSİNİZ” BODRUM’DA

19 Ocak’ta ise Nazım Hikmet Kültür ve Sanat Vakfı Başkanı Rutkay Aziz ve Yönetim Kurulu Üyesi olan Taner Barlas’ın, “Adalet Sizsiniz” adlı tiyatro oyununun tiyatro severlerle buluşacak. Yenilenen fuayesi ve sahnesi ile Nurol Kültür Merkezi Bodrum Belediyesi Şehir Tiyatrosu Sahnesi’nde gerçekleşecek tek perdelik oyun Ümit Denizer tarafından kaleme alındı.

Ölümünün 58. yılında Bodrum Belediyesi tarafından hazırlanan etkinliklerle anılan Nazım Hikmet’in 120. doğum yıldönümü için de etkinlikler yapıldığını ifade eden Başkan Ahmet Aras; “Bodrum artık edebiyat, sanat ve kültürle de anılacak. Biz bu topraklarda sanata önem veriyoruz. Nazım gibi büyüklerimizin fikirlerini ölümsüzleştirmek, unutturmamak ve gençlerimize anlatmak amacıyla bu tür etkinlikler düzenliyoruz. Bu büyük insanlar varlıklarıyla, geçmişte yaptıkları katkılarla bizleri bir araya getirebilen insanlar. Onların ışığı bize yol gösterecektir.” dedi.

*****

Önceki

14 Ocak 2022 Cuma Günün Konferansı

Sonraki

Rekreasyon Derneği Genel Kurulu Toplanıyor

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Popüler Yazılar