Mine Tozlu’nun 9’ncu Ebru Sergisi İzmir Galeri A’da

Mine Tozlu’nun 9’ncu Ebru Sergisi

İzmir Galeri A’da

Haber: Erol Ünal

Ebru sanatına yeni bir form kazandırma yolunda hızla ilerleyen sanatçı Mine Tozlu‘nun sergisi 19 Eylül Perşembe günü saat: 18:00’de İzmir Galeri A Güncel Sanatlar Merkezi’nde açılacak.

28 Eylüle kadar sürecek sergi satışından elde edilecek gelir Ege Çağdaş Eğitim Vakfı‘na bağışlanacaktır. Bağış geliri ile ekonomik gelir düzeyi yeterli olmayan ailelerin; özgüven sahibi, kendini doğru ifade edebilen, araştıran, sorgulayan, toplumla barışık, üretken, kendini geliştirebilen bireylerin eğitimine katkı sağlaması hedeflenmektedir.

Osmanlı İmparatorluğu‘ndan dünyaya yayılan ve sanat tarihine Türk Kağıt Süsleme Sanatı olarak geçen ebruyu farklı boyutlara taşıyan ve “Modern Ebru” tasarımına yöneldiğini belirten Mine Tozlu; ”Türk ebru sanatının tekniğine sadık kalarak hak ettiği yere gelmesine ve daha farklı formlar kazanmasına katkımız olmalı. Ben arayışımı ve tasarımlarımı bu bakış açısıyla sürdürüyorum” dedi.

Mine Tozlu kimdir?

İstanbul Devlet Tatbiki Güzel Sanatlar Yüksek Okulu (Yeni adıyla Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi) Tekstil Tasarım Bölümü’nden 1968 yılında mezun olan Mine Tozlu 2010 yılında eğitimci Hülya Balkaya önderliğinde Ebru çalışmalarına başladı. İki yıllık eğitimin ardından Nuri Pınar Yıldırım Atölyesi’nde ebru kurslarına katıldı.

Özel ve güzel eserleri görmek, gelecek için anlamlı katkı sağlamak isteyen tüm sanat/hayır severleri sergiye bekliyoruz.

*****

Read Previous

19 Eylül 2019 Perşembe Günün Sergileri

Read Next

GÖMBE YAYLASI, YEŞİL GÖL & UÇANSU ŞELALESİ

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: