“Merhaba Günü Uluslararası Logo” Yarışması

“Merhaba Günü Uluslararası Logo” Yarışması

Haber: Erol Ünal

Cevat Şakir Kabaağaçlı, nam-ı diğer Halikarnas Balıkçısı’na ait özel koleksiyon ve zengin arşiv malzemesinin bulunduğu Bodrum Belediyesi Kültür A.Ş. bünyesine bağlı Bodrum Deniz Müzesi‘nce düzenlenen  “Merhaba Günü Uluslararası Logo Yarışması”na başvurular, 2 Şubat 2024 tarihinde sona erecek.

Balıkçı’nın dünyaya seslendiği ‘merhaba‘sı küresel bir barış ve dostluk çağrısına dönüşmeye devam ediyor.

Cevat Şakir Kabaağaçlı’nın gözünden, zihninden, misyonundan, vizyonundan hareket ederek merhaba sözcüğünü anlamlandırmak ve grafik dile aktarmak, “Merhaba” sözcüğünü bir logo olarak her yıl doğum yıldönümünde adına yapılan etkinliklerin temsilinde kullanmak amacıyla Bilgi Yayınevi’nin ana sponsorluğunda logo yarışması düzenlendi.

Tüm dünyadan tasarımcıların davet edildiği, “Merhaba Günü Uluslararası Logo Yarışması”nın son başvuru tarihi: 2 Şubat 2024.

Yarışmanın duyurusu, Bodrum Deniz Müzesi arşivinde bulunan ve ailesinin özel izniyle kamuoyuyla paylaşılan Cevat Şakir Kabaağaçlı görüntülerinin olduğu bir dakikalık video çalışmasıyla birlikte yapılmıştı.

İletişim Partneri’nin MYRA, Sivil Toplum Partneri’nin Hemzemin Sosyal Fayda Platformu, Proje Danışmanı’nın ise Ömer Durmaz olduğu yarışmanın jüri üyelerinde birbirinden değerli isimler ve Balıkçı’nın ailesi yer alıyor. Ücretsiz, serbest katılıma açık olarak düzenlenmiş yarışmada “merhaba” sözcüğünü grafik-görsel dille simgeleştirerek tasarım haline getirilmesi bekleniyor.

Seçici kurulda;

  • Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, Zülfü Livaneli, Sunay Akın, Halikarnas Balıkçısı ailesi, Yeşim Demir, Steve Connor, Alessandra Segalini, Ardan Ergüven, Srinivasarao Patturu, Erol Turgut, Demetrios Fakinos, Çiğdem Demir, Ardan Ergüven, Daniele Savasta, Serdar Benli, Rauf Kösemen, Ömer Durmaz, Nazlı Eda Noyan, Murat Ertel, Kıymet Giray, Murat Dorkip, Metin Erdoğan, Emrah Yücel ve Bodrum Deniz Müzesi Müdürü Selen Cambazoğlu

yer alıyor.

5-23 Şubat tarihleri arasında tamamlanacak olan seçici kurul oylamasının ardından sonuçlar: 1 Mart 2024’te açıklanacak.

Merhaba Günü Uluslararası Logo Yarışması‘yla ilgili tüm detaylara ve şartnameye www.merhabagunu.com adresinden ulaşılabiliyor; 444 00 48/4225 numaralı telefondan bilgi alınabiliyor.

Katılımcılar ayrıca bilgi@merhabagunu.com mail adresinden sorularını iletebilir.

Yarışmanın Şartnamesine ise;
https://merhabagunu.com/…/uploads/2023/11/mgsartname.pdf
adresinden ulaşıla biliniyor.

***

Önceki

Cumhuriyet Kadın Devrimidir

Sonraki

15 Aralık 2023 Cuma Günün Sergisi

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Popüler Yazılar