“Limonata” Oyunu Bodrum’da

“Limonata” Oyunu Bodrum’da

Haber: Erol Ünal

Bodrum‘da “Limonata” adlı romantik komedi türündeki oyun  seyircilere keyifli dakikalar yaşattı.

Gerek oyuncuların performansları gerekse konusu ile katılımcılar bol kahkaha ve alkışlarla dolu iki saat geçirdiler. 2023 – 2024 tiyatro sezonunu Levent Tülek’in yazıp, Ali Şahin’in yönettiği, müziklerini Feridun Düzağaç’ın yaptığı Limonata adlı oyun ile Nurol Kültür Merkezi Şehir Tiyatrosu Sahnesi’nde açıldı.

Duygu Şen Benveniste, Barış Hayta, Yerkan Kahraman’ın rol aldığı romantik komedi türündeki oyunun prömiyerine Bodrum‘lu tiyatro severler salonu doldurdu. Oyunun bitiminde ise seyirciler dakikalarca fuayede ve kültür merkezinin önünde oyun ve oyunculuklarla ilgili keyifli sohbetler etti.

Oyun, ikinci bir duyuruya kadar her cuma 20.00’de seyircisiyle buluşacak.

Oyunun bitiminde Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras oyunculara çiçek vererek şunları söyledi: “Bu birliktelikte tamamen gönül birlikteliğini görüyorsunuz. Bizim kadromuzda olan ya da olmayan birçok insan var bu sahnede ve zaten güzel şeyler böyle birlikteliklerle gönülden, yürekten ve kalpten olursa iyi bir iş ortaya çıkıyor. Bugün; büyük bir merakla beklediğimiz bir oyundu bizim için de.

Geçtiğimiz sezon tabii bir ara verdikten sonra, tiyatroda bazı fiziksel veya organizasyon değişiklikleri oldu ve arkadaşlarımız da büyük bir gayretle bugüne hazırlandılar. Tabii ki zorluklar içerisinde, çok da kolay değildi. Hiçbir şeyde imkanlar sonsuz, sınırsız değil ama bugün muhteşem bir oyun ortaya koydunuz.

Burada Bodrum Belediyesi Şehir Tiyatrosu’nun şu anki geldiği noktadan, ben çok büyük bir gurur duydum. Bundan sonraki oyunlarda da yine iki oyunumuz daha çıkacak önümüzdeki süreçte. Muhteşem olduğunu düşünüyor, arkadaşlarımı kutluyorum.”

Limonata’nın yazarı Levent Tülek; “Cumhuriyetimizin 100. yılında en çok ihtiyacımız olan şeylerden biri de sanat. Bodrum Belediyesi’ne sanata ve tiyatroya verdiği destekten dolayı bir oyuncu ve yazar olarak teşekkür ederim. Barış, sevgi ve kahkahayla kalın.” dedi.

Daha sonra oyunun Yönetmeni Ali Şahin ve Yardımcı Yönetmen Barış Hayta, Limonata’nın sahnelenmesindeki katkılarından ötürü kişi ve kurumlara teşekkür ederken fiili olarak oyunun çıkmasına emek verenleri sahneye çağırdı.

 • Yazan: Levent Tülek
 • Yöneten: Ali Şahin
 • Yardımcı Yönetmen: Barış Hayta,
 • Reji Asistanı: Sinem Kurt
 • Genel Sanat Yönetmeni: Filiz Çevik
 • Oynayanlar: Duygu Şen Benveniste, Barış Hayta, Yerkan Kahraman
 • Dijital Oyuncular: Bay J, Ahmet Çevik, Berrin Akdeniz
 • Dekor: Duygu Şen Benvetista / Serkan Aktü
 • Işık Tasarım: Murat Uzun, Efekt Tasarım: Mustafa Kalaycıoğlu
 • Afiş Tasarımı: Şahin Tuhan, Fotoğraf: Sinem Kurt
 • Müzik: Feridun Düzağaç

***

Önceki

Weltschmerz “Dünya Sancısı” Filmi Galası Bodrum’da Yapıldı

Sonraki

22 Kasım 2023 Çarşamba Günün Sergisi

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Popüler Yazılar