Kuvayi Milliye Destanı Bodrum’da

Kuvayi Milliye Destanı Bodrum’da

Haber : Erol Ünal

Bodrum Şehir Tiyatrosu, Cumhuriyetin 100. yılı kapsamında Kuvayi Milliye Destanı’nı izleyicilerle buluşturuyor.

22 Aralık 2023 Cuma Akşamı saat 20.00’de Nurol Kültür Merkezi (OASİS AVM) Bodrum Belediyesi Şehir Tiyatrosu sahnesi’ne “Kuvayi Milliye Destanı” konuk oluyor.

Nâzım Hikmet Ran’ın Kurtuluş Savaşı eserindeki Kuvayi Milliye Destanı‘ndan bazı bölümler, toplu sanat gösterimi olarak Süleyman Demirel Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Sahne Sanatları Bölümü ve Akademik Oda Orkestrası tarafından sahnelendi.

Oyunun yönetmenliğini Dr. Mustafa Kayabaşı yaparken öğrenciler Nur Sima, Fırat Meriç Kızıloğlu ile Ahmetcan Özer, özgürlük mücadelesi sırasında yaşanan ağır koşulları ve Anadolu halkının çaresizliklerini tarihsel anlatıyla sahneye taşıyor.

Gösterime; Arş. Gör. Ayşe Yılmaz solistliğinde, Doç. Dr. Yıldız Mutlu Yıldız, Öğr. Gör. Dr. Pelin Özkan Köse, Öğr. Gör. Adil Levent Yüksel, Öğr. Gör. Dr. Melih Günaydın, Öğr. Gör. Dr. Alper Er, Çağlar Baykal, Öğr. Gör. Dr. Osman Önder, Öğr. Gör. Hande Karayel’den oluşan Üniversite Oda Orkestrası, kurtuluş mücadelesi eserleri ile eşlik ediyor.

Rezervasyon için 0 (252) 363 83 00 numaralı telefon aranabilir.

Oyun, ücretsiz olup yerler numaralıdır.

***

Önceki

21 Aralık 2023 Perşembe Günün Sergisi

Sonraki

22 Aralık 2023 Cuma Tiyatro Rehberi

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Popüler Yazılar