Köy Kahvesinde Resim Sergisi açıldı

Köy Kahvesinde Resim Sergisi açıldı

Haber: Erol Ünal

Kırklareli, Babaeski, Yenimahalle köyü’nde meyve üreticiliği yapan Ziraat Yüksek Mühendisi Bitki Koruma Doktoru olan Ressam Oya Gönen, Köy Kahvesi’nde Resim Sergisi açtı.

Köydeki atölyeden Köy Kahvesine resimlerini traktörle taşıyarak getiren Oya Gönen son 20 yılda yaptığı 67 adet karakalem, kömür, soft pastel, gravür, yağlı boya ve soyut akrilik resimlerini sergiledi.

Kırklareli, Babaeski, Yenimahalle köyü kahvesinde serginin açılışı Babaeski Ziraat Odası başkanı Şahin Aslan, Yenimahalle köyü Muhtarı Mustafa Paydak, Zortul Medya’dan Ceyhun Çolak, Ressam İnci Erköy, Oya Gönen’in eşi Aydın Gönen, Cenk Berk, Bülent Güler ve köy halkı ile birlikte yapıldı.

Köylülerin yoğun ilgisi, her tabloyu zevkle izlemeleri Ressam Oya Gönen’i çok mutlu etti. Birçoğu bu resimleri köyünde meyve üreticiliği yapan Oya Gönen’in yapmış olduğuma inanmadı. Oya Gönen’i hep tarlada, bahçede, işçilerimin başında gördükleri, atölyesini görmedikleri için normaldi. Hatta bazı köylüler bu resimleri Oya Gönen satın almış, sergi yapıyor sanmış. Hatta “kadın zengin, ne para harcamış” diyenler varmış.

Sergiye Babaeski Kaymakamı Şenol Levent Elmacıoğlu ve eşi İmran Elmacıoğlu da geldi. Sergi ziyareti vesilesiyle Babaeski Kaymakamı Şenol Levent Elmacıoğlu Yenimahalle Köyü Muhtarı Mustafa Paydak ile birlikte köydeki önemli sorunları yerinde inceleme fırsatı buldu.

Sergiyi ziyaret eden Dilek Kurt; “Yenimahalle köyümüzün ilk sergisiyle civar köylerde bir ilki yaşatan Oya Gönen’e çok teşekkür ediyoruz, başarılı  çalışmalarınızın devamını diliyoruz.” yazarak sergi fotoğraflarını paylaştı.

Sergideki resimler Oya Gönen‘in emekli olduktan sonra 22 yıl önce ilk kez ziyaret ettiği Kırklareli‘nin Babaeski ilçesine bağlı Yenimahalle köyü’nde satın aldığı 400 dönüm arazide kurduğu kayısı, şeftali, armut ve ayva bahçelerinde meyve üretimi yaptığı zamanda yaptığı eserlerden oluşuyor.

*****

Önceki

“Hoş Geldin Bahar” Sergisi Açıldı

Sonraki

27 Nisan 2023 Perşembe Tiyatro Rehberi

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Popüler Yazılar