İnci Tekelioğlu’nun “Güze Doğru” Resim Sergisi Açıldı

İnci Tekelioğlu’nun “Güze Doğru” Resim Sergisi Açıldı

Haber: Erol Ünal

Fotoğraflar: Gonca Gökoğlu, Fatma Nişancı

İnci Tekelioğlu “Güze Doğru” Resim Sergisi 65 yıllık sınıf arkadaşlarının, hocası Faruk Günayer ve eşi, Türkiye Yardımsevenler Derneği‘ndeki çalışma arkadaşları ve Nane gurubu dostları ve Bodrumlu sanatseverlerin katılımıyla açıldı. Sergi , 5 Eylül‘e kadar Pazar hariç 18:00-22:00 saatleri arası görülebilecek.

Akyarlar Güzelleştirme Derneği’nin Akyarların merkezinde bulunan oldukça geniş, güzel bir galerisi olan AK-DER Sanat Galerisi’nde açılan sergide İnci Tekelioğlu doğa ve insan çizimlerinden oluşan realist, hatta hiperrealist tarzdaki eserlerini sergiledi.

İnci Tekelioğlu 1942 İstanbul Üsküdar doğumlu. Üsküdar Amerikan Kız Lisesinden 1959’da mezunu oldu. Anadolu’nun pek çok yerinde yol, tünel vb. yapımında çalışan eşi Gökalp beyle birlikte Anadoluyu dolaştı. Türkiye Yardımseverler Derneği Genel Merkezi Yönetim Kurulunda 18 yıl gönüllü olarak çalıştı. 2005’te gençliğinden beri çok isteyip de bir türlü zaman ayıramadığı resim çalışmalarına David Ugralidze atölyesinde başladı. Daha sonra Turgutreis Şevket Sabancı Kültür Merkezinde Ümit Tonkuş‘un öğrencisi oldu. Son dört yıldır da ressam Faruk Günayer ile çalışmaktadır.

*****

Önceki

29 Ağustos Salı GÜNÜN SERGİLERİ

Sonraki

30 Ağustos Zafer Bayramı Kutlu Olsun

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Popüler Yazılar