İlayda Metan’ın Sergisi Bodrum Kent Müzesinde Açıldı

İlayda Metan’ın Sergisi

Bodrum Kent Müzesinde Açıldı

Haber: Erol Ünal

Fotoğraflar: Bodrum Gündem

İlayda MetanCollective” Resim Sergisi, Bodrum Kent Müzesi’nde açıldı.

Serginin açılış kokteyllinde; Bodrum Belediyesi Kültür A.Ş. Genel Müdürü Zeynep Göztepe’nin açılış konuşmasının ardından, ilk kişisel sergisini açan 22 yaşındaki sanatçı İlayda Metan da bir konuşma yaptı.

İlayda Metan; Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Bodrum Güzel Sanatlar Fakültesi 2023 Resim Bölümü mezunu. Daha önce de 2018’de Yalovada “3D’ Karma Resim Sergisine, 2021’de “Kuşatmalar Kuşandım” Sanat Dergisinin Resim Sergisine, Bodrumda açılan “Yeni Yıla Merhaba” Resim Sergisine, 2022’de “Deneysel Baskı“ Resim Sergisine, “Dünya Sanat Günü” Sergisine, 2023’de “Dünya Sanat Günü” Sergisine ve Bodrum Güzel Sanatlar Fakültesi “Mezuniyet” Sergisine katılmış.

İlayda Metan, 2021’de Bodrum’da açılan 30 ressamın katıldığı “Yeni Yıla Merhaba” Karma Resim Sergisine Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Bodrum Güzel Sanatlar Fakültesi Resim Bölümü 3. sınıf öğrencisi iken 4 eser ile katılmış. Eserleri için; “Sergide otoportre, soyut portre ve 2 kolaj çalışmam var. Otoportre’yi hazırlamam yaklaşık 2 hafta sürdü. Lisans eğitimde otoportreler önemlidir. Bunlar hocalarımızın eşliğinde hazırladığımız çalışmalar” demişti.

İlayda Metan , şimdilerde formasyon eğitimi alıyor ve Üniversitede Yüksek Lisansını yapmak için çalışmalara başlamış bile. Akademisyenlik’e uzanan yolda emin adımlarla yürüyor.

İlayda Metan, başta portre olmak üzere; kolaj, figür, triptik ve bir çok resim dalı çeşidinde çalışmalar yapıyor. Resim dışında baskı teknikleri, kavramsal sanat ve heykel alanlarında da çalışmaları bulunmaktadır.

***

Önceki

1 Aralık 2023 Cuma Günün Sergisi

Sonraki

Berrak Yurdakul & 7 Çeşit Evet

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Popüler Yazılar