Hüseyin Taygan’ın Sergisi Akyarlar’da Açılıyor.

Hüseyin Taygan’ın Sergisi Akyarlar’da Açılıyor.

Haber : Erol Ünal

  • Denizi resmeden Ressam Hüseyin Taygan Bodrum Akyarlarda Sergi Açıyor

Vefa Sanat Galerisi yeni bir sergiye daha ev sahipliği yapıyor. Hüseyin Taygan kişisel resim sergisi 28 Ağustos Pazartesi 18:00’de Vefa Sanat Galerisinde sanatseverlerle buluşacak. 8 Eylül’e kadar Pazar hariç 14:00-20:00 saatleri arasında görülebilecek sergide deniz temalı resimler yer alacak.

Hüseyin Taygan tuval üzerine yaptığı yağlı boya resimlerinde genellikle deniz temasını işliyor. Hayat ve duygularını deniz resimleriyle ifade ediyor. Hayatın umut, ve güçlük mücadelelerini denizlerle ifade ediyor.

Hüseyin Taygan 1963 Ankara doğumlu. Gazi Üniversitesi Matematik bölümü mezunu. 1997’de Hikmet Çetinkaya atölyesinde profesyonel resim yaşamına başladı. Üç yıl sonra kendi atölyesini açtı. Uluslararası Plastik Sanatlar Derneği üyesidir. Yurtiçi ve yurtdışı çok sayıda kişisel sergi ve etkinlikllerde bulundu. Halen Bodrum’da yaşamakta, kendi atölyesinde çalışmalarını sürdürmektedir.

Ankara’da; Galeri Hera, RD Art Galeri, Otel Hilton Art Gallery, Vakıfbank Atakule, Ankara Sanat Fuarı, Yağmur Sanat, Still Life Galeri, KGM Sanat Galerisi, Tubitak Sanat Galerisi, Ankara Devlet Konukevi, Hazine Müsteşarlığı Sanat galerisi, Çağdaş Sanatlar Galerisi, Anart Sanat Galesisi, Medya Sanat Galerisi, Doku Galerisinde, Muğla’da; Güzel Sanatlar Sergi Salonu, Milas Sanat Galerisi, Bodrum Sea Garden Sanat Galerisi, Hunili Restoran, LVZZ Otel, Hakan Aykan Kültür ve Sanat Merkezi (Trafo), Turgutreis Şevket Sabancı Kültür ve Sanat Merkezinde,

Antalya’da BİMY’11 Venezia Palace Otel ve 2. Antalya Resim festivalinde, İstanbul’da 16, 17, 19. Tüyap Sanat Fuarları Bilişim’03 Resim Ssergisi İTO, Bostancı Green Park’da, Mersin’de Görsel Sanat Galerisinde, İzmir’de; Ege Art 1.Sanat Fuarında, Bursa’da; Mahfel Sanat Galerisinde sergiler açtı ve karma sergilere katıldı. 2006’da Paris Couleurs de la Turquie sergisine katıldı.

*****

Önceki

Yavuz Kılıçer &“Biraz Dün Biraz Bugün”

Sonraki

‘Şanslı Soyguncu’ olmanın inceliği

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Popüler Yazılar