Helen Chernykh’in ‘Barış” Resim Sergisi Bodrum’da açıldı

Helen Chernykh’in ‘Barış” Resim Sergisi

Bodrum’da açıldı

Haber: Erol Ünal

Helen ChernykhBarış” Resim Sergisi  Bodrum 1. Artemisia Sergi Salonu‘nda açıldı.

Sergi 30 Haziran 2023‘e kadar ziyaret edilebilecek.

Bodrum’un büyüleyici atmosferi sanatseverleri büyük bir etkinliğe davet etti. 1. Artemisia Sergi Salonu‘nda düzenlenen olan “Helen Chernykh Barış Resim Sergisi“, sanatçının değerli eserlerini sergilemek ve sanata yaptığı katkıları kutlamak amacıyla düzendi. Helen Chernykh‘ın resimleri, duygusal bir derinlikle barış temasını ele alırken, güçlü bir ifade ve estetik anlayışla izleyicilere ilham veriyor.

Kariyerinde değerli birçok sergisi bulunan Helen Chernykh, 2000 yılında ikiz kız kardeşi Valentina Chernykh-Kip ile birlikte Rostov-on-Don’da kişisel bir sergi düzenledi. 2009 yılında ise ikiz kız kardeşi Valentina Chernykh-Kip ile Çin’in Hangzhou şehrinde düzenlenen bir kişisel sergiye (Çin tarafının daveti üzerine) katıldı. 2012 yılında Moskova’da kendi kişisel sergisini gerçekleştirdi. Ayrıca Ritz-Carlton‘da düzenlenen bir sergi-müzayede etkinliğinde de eserleri yer aldı. Helen Chernykh‘ın eserleri, Rusya ve yurtdışında özel koleksiyonlarda bulunmaktadır.

Sanatçı, kariyeri boyunca birçok ödül, yayın ve diploma elde etmiştir. Rostov-on-Don’daki “Sevgili Şehir” adlı sosyo-politik bir etkinlikte birinci derece diplomaya layık görülmüştür (21 Eylül 2002). Aynı şekilde, sanatsal ve imgeli olarak kentsel manzara temasını yaratıcı bir şekilde temsil ettiği için “Genç Sanatçılar Don Sergi-Yarışması“nda birinci derece diploma almıştır.

Helen Chernykh, 2003 yılında “Vatanın Şanı İçin” adlı yarışmada birinci derece diploma ve Rostov-on-Don’da kentsel manzara temasını sanatsal ve imgeli olarak temsil ettiği için birinci derece diploma kazanmıştır. Ayrıca Moskova’da düzenlenen “Dünyanın Şehri Moskova” adlı yarışmada birinci derece diploma ve Moskova’daki sanat üniversitelerinin öğrencileri ve öğretmenleri arasında ikinci derece diploma sahibidir.

Sanatçı, 2010 yılında RosAtom’un daveti üzerine düzenlenen “Nükleer Rönesans” adlı resim simpozyumuna katıldı ve VTOO tarafından verilen “Genç Rus Sanatçıları” adlı All-Russian Sanat Sergisi sonuçlarına göre altın ödül madalyasına layık görüldü.

Helen Chernykh, uluslararası sanatçı birliği olan Estonya Uluslararası Sanatçılar Birliği’ne (2012) üye olarak kabul edilmiştir.

Helen Chernykh‘ın resimleri, içinde bulunduğumuz çağın, barışa olan ihtiyacına dikkat çekmektedir. Sanatçının tarzı, gerçekçi imgelerle duygusal bir anlatı oluşturarak izleyicilere derin bir deneyim sunmayı hedeflemektedir. Eserlerindeki renkler ve kompozisyonlar, insanların içsel dünyalarına ve insanlık arasındaki ilişkilere odaklanırken, barış ve birlik temasını yansıtmaktadır.

Barış Resim Sergisi“, Helen Chernykh‘ın kariyerinin en önemli eserlerini bir araya getirerek izleyicilere unutulmaz bir deneyim sunuyor .

*****

Önceki

“Baykuş Kavuştayı” Neşeli Geçti

Sonraki

Bodrum Atölye Buluşmaları Başlıyor

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Popüler Yazılar