Halikarnas Balıkçısı ile Yolculuklar, Büyülü Pusula

Halikarnas Balıkçısı ile Yolculuklar, Büyülü Pusula

Haber; Erol Ünal

Bodrum Deniz Müzesi, müze yayınlarının ilk çocuk kitabı olan “Halikarnas Balıkçısı ile Yolculuklar, Büyülü Pusula“yı Bodrum İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliği ile Bodrum ilçesindeki öğrenciler ile buluşturdu.

Muğla Valiliği himayesinde Muğla İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün koordinesinde Bodrum ilçesindeki tüm okullarla yürütülen “Bir Kitap Bir İnsan” projesi kapsamında Bodrum İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Bodrum Deniz Müzesi işbirliği ile fantastik çocuk edebiyatı türünde eserleriyle tanınan Ömer Ünal ile kitap söyleşisi ve imza etkinliği gerçekleştirildi.

Etkinliğe Bodrum İlçe Milli Eğitim Müdürü Aslan Korkmaz, Bodrum Belediyesi Kültür A.Ş. Müdürü Zeynep Göztepe, Bodrum Deniz Müzesi Müdürü Selen Cambazoğlu, Bodrum Ticaret Odası Meclis Başkan Yardımcısı Sinan Cingöz, Bodrum İlçe Milli Eğitim Müdürü Şube Müdürü İlknur Aydın, Konacık Cahit Özvezneci İlkokulu, Pınarlıbelen Nilgün Doktor Kerim Cangır Ortaokulu, Güler Mustafa Kızılağaç İlkokulu, Bitez Gülümser Mehmet Danacı İlkokulu, Atatürk İlkokulu, Yeniköy İlkokulu, Bodrum Final Okulları, Akyarlar Hacı Mahmut Tınaztepe Ortaokulu ve Gündoğan Nafiz Ilıcak İlkokulu öğretmen ve öğrencileri katıldı.

Bodrum Deniz Müzesi Yayınları‘nın 6. yayını olan “Halikarnas Balıkçısı ile Yolculuklar, Büyülü Pusula” kitabı, Bodrum İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Eser İnceleme ve Değerlendirme Komisyonu’nda incelenmiş, temel eğitim kademelerindeki öğrencilerin okuması için uygun görülerek Kaymakamlık olurunu almıştı.

Bodrum Ticaret Odası destek ve sponsorlukları ile öğrencilere ücretsiz ulaştırılan kitabın programı “Bir Kitap Bir İnsan” İlçe Proje Koordinatörü ve etkinlik sunucusu Özel Büro Öğretmeni Zehra Adanur Gürbüz’ün program akışını arz etmesiyle başladı.

Saygı duruşunun ardından İstiklal Marşı okundu.

Yazar Ömer Ünal’ın özgeçmişi okunduktan sonra yazar öğrencilerle söyleşi ve soru-cevap etkinliği gerçekleştirdi. Güler Mustafa Kızılağaç İlkokulu öğrencileri söyleşi sırasında “Bir Kitap Bir İnsan” projesi kapsamında yazdıkları Arılar kitabını yazara hediye etti.

Etkinlik öğrencilerin yazarın kitaplarını imzalaması ve sınıfça fotoğraf çekimlerinin ardından son buldu.

***

Önceki

17 Ocak 2024 Çarşamba Günün Sergisi

Sonraki

17 Ocak 2024 Çarşamba Beklenmeyen Misafir

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Popüler Yazılar