“Gençlerin Sanat Günleri” Sergisi açılıyor.

“Gençlerin Sanat Günleri”Sergisi

Fuaye Sanat Galerisi’nde açılıyor.

Haber: Erol Ünal

  • Yeni Yüzyıl Üniversitesi “Gençlerin Sanat Günleri Sergisi” 2 Ağustos’ta Kadıköy Sineması Fuaye Sanat Galerisinde açılıyor.

İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi Mühendislik Mimarlık Fakültesi İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı Bölümünün “Serbest Resim Dersi Atölye Çalışmaları” sürecinde üretilen “Resim ve İç Mekan Renklendirme Çalışmaları” sergisi 2 Ağustos Cuma günü saat : 18.30’da Kadıköy Sineması Fuaye Sanat Galerisi’nde açılıyor.

Sergi 30 Ağustos gününe kadar Kadıköy Sineması Fuaye Sanat Galerisi’nde her gün saat 12.00 – 21.00 arası ziyaret edilebilecek.

İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi Mühendislik Mimarlık Fakültesi Çevre Tasarımı ve İç Mimarlık öğrencileri Serbest Resim” dersi atölye çalışmalarının ürünlerini; yağlı boya, tual ve marker iç mekan boyamalarını sergilemekteler… 2-30 Ağustos süresince açık olacak “Gençlerin Sanat Günleri” etkinliği içinde yer alan Yeni Yüzyıl Üniversitesi öğrencilerini estetik kaygılarının verilerini bu sergide buluşturacaklar. Olabildiğince özgün-estetik kavrayışlar içinde renk, biçim, estetik felsefelerden haberdar ve bu tasarımlar içinde mesleği alanı “İç Mimarlık”ta ayrıcalıklı, farklı, özgün projelerin sahibi olabilmek hedefindeler…

Fuaye Sanat Galerisi Ağustos Ayı içerisinde Gençlerin Sanat Günleri programı ile yaratıcılıkta sınır tanımayan genç sanatçıları konuk etmenin heyecanı içerisinde… İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi Mühendislik Mimarlık Fakültesi Dekanı Prof. Dr. İsmet Vildan Alptekin’in katkılarıyla açılacak sergiye Öğretim Görevlisi Ressam Memiş Aslan da katkıda bulunuyor.

Yeni Yüzyıl Üniversitesi “Gençlerin Sanat Günleri Sergisi”nde İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi Mühendislik Mimarlık Fakültesi İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı Bölümü, Serbest Resim Dersi Atölye çalışmaları sürecinde üretilen Resim ve İç Mekan Renklendirme çalışmaları yer alıyor.

İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi Vatan Sağlık ve Eğitim Vakfı VASEV tarafından 2009 tarihinde İstanbul’da kurulan bir vakıf üniversitesidir. 2010-2011 eğitim-öğretim yılında 7 fakülte, 2 meslek yüksekokulunda eğitim-öğretime başlamıştır. İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi 96 profesör, 30 doçent, 188 doktor öğretim üyesi, 188 öğretim görevlisi, 65 araştırma görevlisi ve 22 okutman olmak üzere toplam 589 akademisyen ile eğitim ve öğretim sürdürülmektedir.

*****

Read Previous

ARTER’in Kapıları 13 Eylül 2019 Cuma günü Açılıyor

Read Next

2 Ağustos 2019 CUMA Büyükada’da Sinema

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: