“Eve Dönüş / Karşılama” Galeri Diani’da açıldı

İspanya, Fransa ve Portekiz’deki

12 cm eserler eve döndü.

Haber: Erol Ünal

Fotoğrafla: Nihal Güres – Meltem Aktaş

Şükrü Karakuş’un düzenlediği “Eve Dönüş / Karşılama” sergisi çok büyük sayıda sanatseverlerin katılımıyla Galeri Diani’da açıldı. Sergiyi düzenleyen Şükrü Karakuş ve galerinin sahibi Telga Südor Mendi İspanya’nın Bask Bölgesinde (Euskadi) sanatçı inisiyatifi olarak bașlayıp bugüne kadar devam eden bu sergiyi Türkiyede de devam etmesini sağlayarak müthiş bir işe imza atmışlar. Şükrü Karakuş son beş yıldır 12 cm. bașlıklı sergilerin Türkiye bölümü oluşturmuş ve Galeri Diani’da geçen sene “Eve Dönüş”, bu sene de “Eve Dönüş / Karşılama” adıyla sergilerin düzenlenmesine aracı olmuş.

Sergideki resim, seramik, desen, fotoğraf, obje, heykel gibi eserlerin ortak özellikleri en ve boyunun 12cm. veya daha küçük olması… Birçok sayıda sanatçı bu sergiler için özel olarak eserler üretiyorlar.

Türkiye´nin seçkin ustalarının yanında, hayatını sanata adamış profesyoneller ve umut veren genç sanatçıların yer aldığı sergi 30 Aralık tarihine kadar açık olacak.

Sergide Yer alan Sanatçılar

Bu sergide Kadir Ablak, Atila Aktürk, Hatice Alemdar, Bozkaya Aldaş, Meltem Aktaş, Kadir Akyol, Feyzan Alasya, Raşit Altun, Meryem Arıcan, Figen Batı, Kamer Batıoğlu, Pavlina Bobotanova, Hasan Çevik, Rabia Derin, Hülya Düzenli, Yücel Dönmez, Burcu Erkal Salman, İclal Erentürk Güçsav, Burçin Erdi, Ümit Erzurumlu, Bahri Genç, Işıl Güleçyüz, Nihal Güres, Sıla Güven, Semra Hasgüleç, Müfit İşIer, Berna Karaçalı, Şükrü Karakuş, Erol Kılıç, Erhan Lanpir, Maria Kılıçlıoğlu Baraz, Temür Köran, Selma Kır, Nazan Kuşcu, Hülya Küpçüoğlu, Nadire Özbek, Güler Özcan, Ahmet Özel, Nilay Özenbay, Bersen Özkan, Turgay Sarıkaya, Maria Sezer, Rana Sirkecioğlu, Gülseren Südor, Teoman Südor, Tijen Şikar, Celalettin Tandoğdu, Zerrin Tuluğ, Funda İyce Tuncel,  Ümmühan Tunçtürk, Nesli Türk, Nilgün Tüzüntürk, Özcan Uzkur, Simla Uğur, Serpil Ümit, Alp Yavuz, Ahmet Yeşil, Çetin Yılmaz, Merih Yıldız,  Bülent Yavuz Yılmaz, Ruşen Eşref Yılmaz adlı sanatçılar yer alıyor.

Galeri Diani

Adres : Firuzağa, Bostanbaşı Caddesi No:3 Beyoğlu – İstanbul

(Cezayir sokağı alt girişinin yanı)

*****

Read Previous

Faruk Kırlı ve öğrencileri “Si-Murg” Çini Sergisi

Read Next

İstanbul’u Koşuyorum sezonu Bebek’te kapattı

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: