Eski-Yeni Şenliği Bodrum’a Renk Kattı

Eski-Yeni Şenliği Bodrum’a Renk Kattı

Haber: Erol Ünal

Ünlü sanatçı Zeynep Casalini ve Özgehan Şahin tarafından Bodrum’un farklı yönlerini, insanlarını, güzelliklerini farklı etkinliklerle tanıtmak amacıyla ortaya çıkartılan ‘Başka Bir Bodrum’ markasının organizasyonu gerçekleştirildi. Ortakent Pazar Yeri’nde düzenlenen Eski-Yeni Şenliği, gün boyu renkli görüntülere sahne oldu.

Şenliğe katılanlar, organik yiyecekler, lokal tasarımlar, 2. el ürünler, farklı sanatsal ürünler ve daha birçok özgün ürünü inceleyerek satın alma fırsatı bulurken, düzenlenen workshoplar ve çeşitli etkinliklerle keyifli zamanlar geçirdiler.

“BODRUM DAHA CANLI YAŞAM ALANLARINA KAVUŞACAK”

Gün boyu müzik eşliğinde devam eden şenliğe katılan Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras “Bodrum’da tüm pazar yerlerinin haftada bir gün değil, her gün çeşitli etkinliklerle daha canlı yaşam alanlarına kavuşacak. Pazar yerlerimizin her gün canlı kalması için güzel projelerimiz olacak. Kermeslerimizin sayısını artırarak evdeki üretimi sokağa çıkaralım. Kadınların ekonomik ve sosyal hayata katılması son derece önemli. Bu organizasyonların artmasını diliyorum.”  dedi.

SÜRDÜRÜLEBİLİR BİR YAŞAM İÇİN PAZAR YERİ ŞENLİKLERİ

‘Başka Bir Bodrum’ kurucularından sanatçı Zeynep Casalini, bu tür etkinlikleri Bodrum Belediyesi’nin destekleriyle yıl boyu sürdürmeyi hedeflerini belirterek şunları ekledi: “Pazar yeri şenliklerimizin ikincisini gerçekleştiriyoruz. İlkini yine burada güz panayırı şeklinde gerçekleştirmiştik. Bugün havanın kapalı olmasına rağmen insanlar yoğun bir ilgi gösterdiler. Birçok emekçinin standları burada yer alıyor.

Evlerinde yaptıkları işlerle ya da eski ancak hala canlı eşyalarını getirerek katılıyorlar. Bu da sürdürülebilir yaşam için çok kıymetli. Herkesi şenliklerimize bekliyoruz.”

Aileleriyle birlikte şenliğe katılan çocuklar da çeşitli atölyeler ile farklı çalışmalarda yer aldı. Sabah saatlerinde başlayan şenlik akşam saatlerine dek devam etti.

*****

Önceki

28 Kasım 2021 Pazar Günün Sergisi

Sonraki

ÖĞRETMENLER GÜNÜ

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Popüler Yazılar