Dünya Sanat Günü Sanat Emekçileri Sergisi

Dünya Sanat Günü

Sanat Emekçileri Sergisi

Haber: Erol Ünal

Kalimerhaba Derneği’nin düzenlediği 15 Nisan Dünya Sanat Günü Sanat Emekçileri Karma Güzel Sanatlar Sergisi elli sanatçının yüzü aşkın eseri ile 15 Nisan Pazartesi günü saat 18.00 de Kadıköy Sineması Fuaye Sanat Galerisi‘nde açıldı.

Sergi 17 Nisan akşamına kadar hergün 12:00 – 21:00 saatleri arası Kadıköy Sineması Fuaye Sanat Galerisi’nde ziyaret edilebilecek.

Yazar Tuncer Cücenoğlu, Oyuncu ve Yazar Nurcan Elver, İstanbul Sanat Magazin yazarı Gazeteci Erol Ünal, Nicomedia Tolerance Ensemble – İzmit Hoşgörü Müzik Topluluğu üyesi Numan Gülşah ve Koleksiyoner Adil Menemencioğlu‘nun yanı sıra seçkin davetlilerin katıldığı sergi açılışının ev sahipliğini üstlenen Funda Kocadağ: “Tüm sanatseverleri sinemamızda oynayan birbirinden güzel filmleri ve konserleri görmeye, açılan sergileri izlemeye davet ediyoruz” dedi.

MÜJDAT GEZEN’E “TİYATRO DALINDA YAŞAM BOYU SANAT ÖDÜLÜ” VERİLDİ.

15 Nisan Dünya Sanat Günü Sanat Emekçileri Karma Güzel Sanatlar Sergisi’nden sonra oyuncu, yazar, yönetmen, eğitmen Müjdat GezenTiyatro dalında Yaşam Boyu Sanat Ödülü“nü Kalimerhaba Uluslararası Dostluk, İşbirliği ve Tanıtma Derneği Başkanı Selma Sonat‘ın elinden aldı ve Yaman Tüzcet‘in yaptığı Ayşen Gruda tablosu Müjdat Gezen Sanat Merkezi’ndeki yerini almak üzere kendisine armağan edildi. Serginin özel konuğu Müjdat Gezen etkinlik sırasında sanatseverlerle yaptığı sohbette kitaplarını imzaladı, konuk yazarların kendisi adına imzaladığı kitapları alarak onlarla fotoğraf çektirdi. Dostlukları yarım asırı aşan Selma Sonat ve Müjdat Gezen bu samimi sohbetti en kısa zamanda tekrarlamak üzere sözleşerek ayrıldılar.

Etkinlik sonunda geçtiğimiz gün doğum gününü kutlayan İstanbul Sanat Magazin yazarı Gazeteci Erol Ünal’a Kalimerhaba Derneği Proje Koordintörü Umur Özlüer özel bir kupa, “Biraz Gerçek Çokça Hayal” kitaplarının yazarları İlknur Yaylımateş, Betül Eren, Nalan İncekara ve Zeynep Pınarbaşı imzalı kitaplarının ilk nüshasını hediye ettiler.

*****

0 Reviews

Write a Review

Read Previous

Beyoğlu Öğretmenevi’nde ‘Şiir Dostları’

Read Next

Düziçi Köy Enstitülü Mehmet Mucuk’la Söyleşi

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: