Dünya Kadınlar günü etkinliği

Prof. Dr. Nazan Erkmen “Kadın ve Göç Çocukları” Sergisi

Dünya Kadınlar günü etkinliği

Haber : Erol Ünal

Cam Tavanı Delen Kadınlar Platformu’nun Kurucusu Asuman Karaşabanoğlu’nun organize ettiği 2018 Dünya Kadınlar Günü etkinliği Kadıköy Belediyesi’nin işbirliği ve Doğuş Üniversitesi ev sahipliği ile yapılmakta olan Dünya Kadınlar günü etkinliği kamsamında ; Prof. Dr. Nazan Erkmen “Kadın ve Göç Çocukları” Sergisi , 10 Mart Cumartesi 14:00’de Doğuş Üniversitesi’nde açılacak.

Sergi 25 Mart’a kadar ziyarete açık olacak. Cam Tavanı Delen Kadınlar Platformu adına bir açıklama yayınlayan Asuman Karaşabanoğlu “Sergi Cam Tavanı Delen Kadınlar Platformu’nun 2018 Dünya Kadınlar Günü etkinliği olarak; Platformu’nun kurucularından Prof. Dr. Nazan Erkmen’e ithafla, 10 Mart Cumartesi 14:00’de Doğuş Üniversitesi Acıbadem Kampüsü Fuaye Alanında açılacak. Bu yaşananların mağduru “Göç Çocukları”nın dramına bir ağıt, Nazan Erkmen’in bu sergisinin konusudur. Huzursuz bir nabız gibi atan coğrafyamızda, ülkemizin hassasiyetlerinin fark edilmesini mühimsiyoruz. Kucaklaşmamızın gücünü mühimsiyoruz. Ve inanıyoruz ki, SEVGİDE SERBESTLİK, SAYGIDA ZARURET VARDIR. ÇARE BARIŞTIR. ÇARE BİRBİRİMİZE SAYGIDIR. “ dedi.

Mülteci Hareketlerinin, Mülteci Kültürünün Katıldıkları Sosyolojilere Etkileri” konferansı

Prof. Dr. Nazan Erkmen “Kadın ve Göç Çocukları” Sergisi ile başlayacak etkinlik saat 16:00’da B5 Tiyatro Salonu’nda yapılacak. Etkinlik Doğuş Üniversitesi Rektörü Abdullah Dinçkol ve Kadıköy Belediye Başkanı Aykut Nuhoğlu’nun açılış konuşmaları ve Prof. Dr. Günsel (Şurdum) Avcı İç Hastalıkları ve Kardiyoloji Uzmanı, Çerkes Kadınları Teavün Cemiyeti Derneği Başkanı “Çerkes Sürgünü ve Çerkes Kültürü”, Pınar Türenç “Ateş Altında… Cephede… ve Zorlayıcı Tüm Şartlarda Kadın ve Çocuk Maduriyetleri”, Prof. Dr. Leyla Pınar ”Nitelikli Mültecilik-Sanatçıların Mülteciliği” konularında konuşmalarıyla devam edecek.

 

8 Sembol kadına ödül töreni

“Mülteci Hareketlerinin, Mülteci Kültürünün Katıldıkları Sosyolojilere Etkileri” ana başlığı altında yapılacak konuşmalardan sonra yapılacak törenle 8 sembol kadına ödülleri verilecek. Prof. Dr. Çiğdem Çini (Uluslararası Tekstil ve Kostüm Uzmanı), Prof. Dr. Funda Şerifoğlu Sivrikaya (Düzce Üniversitesi Kurucu Rektörü), Prof. Dr. Günsel Şurdum Avcı (Kardiolog-Çerkes kadinları TEAVÜN Cemiyeti Başkanı), Prof. Dr. Hülya Tezcan (Nişantaşı Üniversitesi Sanat ve Tasarım Fakültesi Öğretim Üyesi), Melek El Nimer (Sosyal Girişimci), Sabiha Tansuğ (Etnoğraf Müzeci), Şadiye Ulusoy (Tarihi Giysi Kolleksiyoneri ve Müzeci), Prof. Dr. Şerife Atlıhan (Geleneksel Dokuma Uzmanı) ödüllerini alacak.

Ayrıca Gülten Dayıoğlu’na Prof. Dr. Nazan Erkmen Özel Ödülü, Alaaddin Ceylan’a Cam Tavanı Delen Kadınlar Özel Ödülü verilecek. Ödül Töreninden sonra Müzik Dinletisi ile program sona erecek.

*****

Read Previous

Kurtuluş Savaşında Bizim Kadınlarımız

Read Next

10 Mart Cumartesi Tiyatro Rehberi

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: