DİBEKLİHAN’DA YİNE BEŞ SERGİ BİR ARADA…

DİBEKLİHAN’DA

YİNE BEŞ SERGİ BİR ARADA…

Haber : Erol Ünal

Dibeklihan Kültür ve Sanat Köyü’nde 21 Eylül Cumartesi günü beş sergi açılışı yine aynı anda gerçekleşecek.

İstanbul Exlibris Akademisi “Uluslararası Exlibris Solstizio D’estate Yarışmaları” Sergisi, Dibeklihan Sanat Köyü-Erdinç Bakla Sanat Galerisi’nde; Reyhan Arabacıoğlu & Sema Barlas “İnsan Nedir Şimdi Bildi” Resim Sergisi, Dibeklihan Sanat Köyü-Yıldız Kenter Sanat Galerisi’nde; Sami Güner Fotograf Sergisi, Dibeklihan Sanat Köyü-Nedim Günsur Sokağı’nda; “Suluboya Dünyası” Karma Suluboya Resim Sergisi, Dibeklihan Sanat Köyü-Orhan Kemal Meydanı’nda; İrfan Aydın”Deniz, Renk, Doku, Dokunuşlar” Seramik Sergisi de Dibeklihan Sanat Köyü-İ.Hakkı Tonguç Sanat Galerisi’nde Sanatseverşlerle buluşacak.

Türkiye’de ilk defa yalnızca Dibeklihan Kültür ve Sanat Köyü’nde sergilenecek olan “Uluslararası Exlibris Solstizio D’estate Yarışmaları” Sergisinde Orjinal Exlibrisler de yer alacak. Dibeklihan Kültür ve Sanat Köyü‘nün katkılarıyla Erdinç Bakla Sanat Galerisi’nde açılacak olan ve Türkiye’de ilk defa sergilenecek olan Uluslararası Exlibris Solstizio D’estate Yarışmları’nın Sergisi’nin organizasyonu İstanbul Exlibris Akademisi Derneği’ne yapacak. Sergide Almanya, Arjantin, Belarus, Bulgaristan, Çek Cumhuriyeti, Estonya, Fransa, İtalya, Litvanya, Rusya, Türkiye’den Exlibris sanatçılarının katıldığı İtalyadaki yarışmalardan seçilen ve sergilenmeye layık görülen Exlibris’ler sergilenecek.

Bodrum’da sergilenecek bu eserler 2003’ten beri uluslararası bu yarışmaya gönderilen orjinal Exlibris’ler… Kısa hikayeler, resim ve heykelle ilgilenen İtalyan Exlibris Derneği Solstizio d’Estate Onlus 2001’den beri Uluslararası Yarışma organize ediyor. Bu yarışmalarda her yıl değişik bir masal teması işleniyor. Dünyanın değişik yerlerindeki deneyimli Exlibris Sanatçıları’nı şaşırtan olay ise katılanlar arasında ilk defa okullardan da katılımın görülmesidir. Özenle seçilmiş Exlibris’lerin yer alacağı sergi, Türkiye’de ilk defa yalnızca Bodrum’da Dibeklihan’da sergilenecek ve eserler İtalya’ya tekrar iade edilecek.

Dibeklihan’ın Eylül ayı itibariyle bir sonraki yaz sezonuna kadar ziyaret saatlerinde yaptığı değişik nedeniyle sergiler, 10:00 – 20:00 saatleri arasında izlenebilecek.

Pazartesi günleri Dibeklihan Kültür ve Sanat Köyü kapalıdır.

*****

Read Previous

Kuzguncuk Art Project’de Sanat Günleri Başlıyor!

Read Next

“Sanat Güneşi” Zeki Müren Bodrum’da Anılacak

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: