Dibeklihanda Kış sergileri

Dibeklihanda Kış Sergileri

Haber: Erol Ünal

Bodrum Dibeklihan’da kış sergileri de açılmaya başlandı.

Dibeklihan Kültür ve Sanat Köyü’nde 10 Şubat Cumartesi günü saat 15:00’de Belma Kurt YavuzDikine’ Heykel ve Resim Sergisi, Ebru UğurEksildikçe’ Heykel Sergisi açılacak.

Belma Kurt  Yavuz‘un ‘Dikine’ Heykel ve Resim Sergisi’ni Yıldız Kenter Sanat Galerisi’nde, Ebru Uğur’un ‘Eksildikçe’ Heykel Sergisi İ. Hakkı Tonguç Sanat Galerisi’nde 29 Şubat’a 2024’e kadar Pazartesi günleri hariç diğer günler 10:00 ile 17:00 saatleri arasında görebilirsiniz.

Belma Kurt Yavuz kimdir?

Belma Kurt Yavuz 1982’de İstanbul’da doğdu.

2005 yılında Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Resim Öğretmenliği bölümünde Lisans Eğitimini tamamladı.

2009 yılında Marmara Üniversitesi Eğitim Bilimleri Enstitüsü Güzel Sanatlar Eğitimi Anabilim Dalında Yüksek Lisansını bitirdi. 2008 yılında Görsel Sanat Öğretmeni olarak atandı.

Görsel Sanat Öğretmenliğine halen devam etmektedir. 2023 yılında Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Sanat ve Tasarım Anasanat dalında Sanatta Yeterlik programına başladı.

Ebru Uğur kimdir?

Ebru Uğur 1988’de İzmir doğdu.

2013 yılında Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Bodrum Güzel Sanatlar Fakültesi Heykel bölümünden mezun oldu. 2012 yılında T.C Kültür ve Turizm Bakanlığı ’71’inci Devlet Resim ve Heykel Yarışması’ Heykel kategorisinde ‘Başarı Ödülü’ aldı.

2013 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Enstitüsü Sanat ve Tasarım Anasanat Dalında yüksek lisans yaptı.

****

Önceki

6 Şubat 2024 Salı Günün Sergisi

Sonraki

7 Şubat 2024 Çarşamba Tiyatro Rehberi

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Popüler Yazılar