Dibeklihan’da Beş Sergi birarada

Dibeklihan’da Beş Sergi birarada

Haber : Erol Ünal

  • Dibeklihan Kültür ve Sanat Köyü’nde Beş Sergi Aynı Anda Açılıyor
  • Bodrum Yakaköy Mahallesi’ndeki Dibeklihan Kültür ve Sanat Köyü, 30 Haziran 2018 tarihinde gerçekleştireceği açılış kokteyli ile yine değerli sanatçılarla sanatseverleri bir araya getiriyor.
  •  Gülsin Onay‘ın Konseri 1 Temmuz Pazar 22:00’de Orhan Kemal Meydanı‘nda yapılacak.

30 Haziran Cumartesi günü saat 19:00’da Orhan Kemal Meydanı’nda gerçekleşecek olan açılış töreniyle sergi salonlarının kapıları açılacak ve eserler ziyaretçilerin beğenisine sunulacak.

Sergilerde eserleri yer alan sanatçılardan Sedat Örsel, baba mesleğini yansıttığı ve 1950 yılından beri yapmaya devam ettiği demir heykellerinden oluşan ilk sergisiyle İsmail Hakkı Tonguç Sanat Galerisinde,

Türk Resim Sanatı’nın önemli temsilcilerinden olan, resimleriyle duygularını suluboyanın saydamlığıyla birleştiren ve resimlerinde yaşamsal konulara yer veren Orhan GürelErdinç Bakla Sanat Galerisi’nde,

ikonografik suretleri anımsatan yüzlerden oluşan resimleriyle Sera UzelYıldız Kenter Sanat Galerisi’nde,

resimlerinde duygu ve soyutlamalara yer veren Serap Eroğlu AtalaOrhan Kemal Meydanı’nda,

birçok ülkeyi gezerek gözlemlediği yaşama dair konuları ve “Gezdim Gördüm” temalı fotoğraflarıyla Ülkü Angılı ise Nedim Günsur sokağında yer alacak. Ayrıca, Ülkü Angılı’nın “Gezdim Gördüm” Fotoğraf Sergisi’nden elde edilen gelirin tamamı Bodrum Sağlık Vakfı’na bağışlanacak.

Dibeklihan Kültür ve Sanat Köyü’nde eserleriyle yer alan Orhan Gürel, Serap Eroğlu Atala, Ülkü Angılı Sergileri 13 Temmuz 2018 tarihine kadar, Sedat Örsel ve Sera Uzel Sergileri ise 27 Temmuz 2018 tarihine kadar gezilebilecek.

Dibeklihan Kültür ve Sanat Köyü’ndeki sergiler pazartesi günü hariç her gün 10:00 – 13:00 ile 17:00 – 23:30 saatleri arasında ziyaret edilebilecek.

Öte yandan Gülsin Onay‘ın Konseri 1 Temmuz Pazar 22:00’de Orhan Kemal Meydanı‘nda yapılacak. Giriş Ücreti 35 lira olup, elde edilecek tüm gelir, Dibeklihan Kültür ve Sanat Köyünün katkısı olarak “Gümüşlük .Klasik Müzik Festivali‘ne verilecektir.

*****

Önceki

İstanbul’da İranlı Sanatçılardan sergi

Sonraki

Galeri Eksen’de Online Sergi

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Popüler Yazılar