Bodrum’da Yerli Malı Haftası Kutlamaları

Bodrum’da Yerli Malı Haftası

Kutlamaları

Haber : Erol Ünal

Yerli Malı Haftası ve 10. Slow Food Toprak Ana Günü birlikte kutlandı.

Bodrum Merkez Pazaryeri‘nde gerçekleşen etkinlikte, vatandaşlara börülceli tarhana çorbası, Bodrum gemici peksimeti ve coğrafi işaretli Bodrum mandalinası ikram edildi.

Slow Food hareketinin temel hedefi olan “iyi, temiz ve adil gıda” mottosuyla yola çıkılan etkinlik programında konuşan Genel Koordinatör Emel Çakaloğlu şunları söyledi: “Yerli Malı Haftası’nı çok önemsiyoruz. Bu haftada vatandaşlarımızla bir araya geliyor, öğrencilerle çeşitli etkinlikler gerçekleştiriyoruz. Geçirdiğimiz salgın dönemi bizlere bir kez daha bu etkinliklerin önemini gösterdi.

Bodrum Belediyesi olarak Tarımsal İşler Müdürlüğü’nü kurduklarını belirten Emel Çakaloğlu, konuşmasının sonunda tohumların üretilmesi ve çoğaltılması ile ilgili üreticileri desteklediklerini, bu kapsamda yerli üretime dönülmesi gerektiğini vurguladı.

Beslen, Öğren, Harekete Geç” sloganıyla sona eren programda vatandaşlar Bodrum Belediyesi ve etkinlikte emeği geçen herkese teşekkür etti.

***

Önceki

Yıl Sonu Resim ve El Sanatları Sergisi Açıldı

Sonraki

BodrumArt “Küçük İşler” Sergisi açıldı

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Popüler Yazılar