Bodrum’da Üç Fidan Parkı Açıldı

Bodrum’da Üç Fidan Parkı Açıldı

Haber: Erol Ünal

Fotoğralar: Çetin Çam

Bodrum Bitez Mahallesi Çökertme Caddesi üzerinde bulunan Üç Fidan Parkı’nın açılışı yapıldı. Açılışa Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, başkan yardımcıları, meclis üyeleri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, Bitez Muhtarı Seda Özgüçlü, ilgili belediye birim amirleri ile personelleri, vatandaşlar katıldı.

Can & Aylin Konseri ile başlayan açılış programında Saygı Duruşu yapıldı ve İstiklal Marşı okundu.

Bitez Muhtarı Seda Özgüçlü; “böyle güzel bir parkı Bitez’e kazandırdıkları için Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras ve parkta emeği olan herkese teşekkür ederim” dedi.

Bodrum Belediye Başkanı Yardımcısı Tayfun Yılmaz; “Daha önce Türk tarihinde iz bırakan birçok ismin Bodrum’da isminin sonsuza dek yaşaması amacıyla Yalıkavak’ta büyük Türk kadını Türkan Saylan’ın ismini vererek Türkan Saylan Spor Kompleksini inşa etmiş ve hizmete sokmuştuk. Yine Umurca Parkı içerisinde daha önce ismi Bodrum sınırları içinde olmayan büyük şair, devrimci, Nazım Hikmet’in adını koyarak Nazım Hikmet Kütüphanesi’ni açmıştık. Mumcular bölgesinde Etrim Mevkinde Köy Enstitülerinin kurucusu olan İsmail Hakkı Tonguç’un ismini vererek bir tarım okulu açmıştık.dedi.

Deniz Gezmiş’in akrabası Devrim Gezmiş, “Belediye Başkanımız başta olmak üzere bütün belediye emekçilerine teşekkür ediyorum. Çünkü gelecek neslimiz olan çocuklarımıza, gençlerimize böyle sonsuzluğa hitap edecek eserler bırakmamız gerekiyor. Bunun için kim ön ayak olduysa, kimin emeği varsa bütün emekçilere çok teşekkür ediyorumdedi

Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras; “Deniz Gezmiş, Hüseyin İnan ve Yusuf Arslan’ın ismini Bodrum’da yaşatmaya karar verdiğimizde tam da isimlerine yakışır şekilde mavi Bodrum denizinin kenarında yaşatalım dedik. Ve bu bölgede bu parkı yapmaya karar verdik. Yeniledik, yürüyüş yollarını tamamladık. Parklar özellikle kentte yaşayan insanların sosyalleşmesi açısından çocuklarımızın bir arada olması dostluklar kardeşlikler oluşturması açısından çok önem taşımaktadır. Bodrum’da toplamda 300 civarında park var. Bunları yapan bizden önceki dönem yönetimlerine de teşekkür ederiz. Biz de 66 park yaptık dedi.

Açılış konuşmaları sonrası açılış kurdelesini kesilerek hep birlikte park alanı gezildi.

***

Önceki

Rekreasyon Derneği Geleneksel Toplantıları Başladı

Sonraki

Bodrum’da Söz Kadınlarda

One Comment

  • Bodrum Belediye Başkanı Sayın Aras ve emeği geçenleri kutluyorum.

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Popüler Yazılar