Bodrum’da “Sarı Yaz Kale Konserleri” Başladı

Bodrum’da “Sarı Yaz Kale Konserleri” Başladı

Haber : Erol Ünal

  • Bodrum’da Sarı Yaz Kale Konserleri başladı.
  • Ücretsiz halk konserlerinin ilkinde Derya Uluğ sahne aldı.

Geçtiğimiz temmuz ayında başlayan ve iki etap halinde gerçekleşen ‘Kale Konserleri’ dizisinde, Yeşim Salkım, Şevval Sam, Ferhat Göçer, Sakiler, Uzi, Zehra ve Rana gibi ünlü sanatçılar Bodrum Kuzey Hendeği’nde sahne almıştı.

Halkın büyük ilgi gösterdiği konserler dizisinin bir yenisi daha Bodrum Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından, T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı işbirliği ve Bodrum’da faaliyet gösteren markaların da sponsorluk desteği ile organize edilen ‘Sarı Yaz Kale Konserleri’ Bodrum Kalesi Kuzey Hendeği’nde yoğun bir katılımın olduğu Derya Uluğ Konseri ile başladı. Türk Pop Müziğinin sevilen sanatçılarından olan Derya Uluğ muhteşem sahne performansıyla sevilen şarkılarını sevenleri ile birlikte söyledi.

Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, “90’lı yıllarda Bodrum’un müzik festivalleri vardı, yaz boyunca Bodrum Kalesi’nde çeşitli ücretsiz konserler olurdu ve bizler bütün aile toplanıp konserlere gelirdik. Sonra bu bir süre devam etti ve ardından kesintiye uğradı. İşte biz o 90’lı yıllardaki güzel atmosferi, o birlikteliği, o kucaklaşmayı tekrar yaşamak için bu yıl yaz boyu ve yaz sonrası ücretsiz konserlerle sizlerle buluşmak istedik. Bodrum’u 12 ay canlı tutmak için çeşitli etkinlikler yapmaya karar verdik. Özellikle Bodrum’un güzel sarı yazında sizlerle tekrar bu sahnede buluştuğumuz için çok mutluyum’ dedi.

Şu anda Bodrum’da her köşede bir sanat ve kültür faaliyeti yapıldığına dikkat çeken Başkan Aras, “Şimdi büyük bir tiyatro atağı başlatıyoruz. Ekim ayından itibaren her hafta çocuk oyunları da dahil olmak üzere en az 4 oyun sahnelenecek. Ayda 16 oyun sahneleyerek bütün yıl boyunca tiyatroyla sizleri buluşturacağız.

Resim sergileri ve sempozyumlar devam ederken müzik de devam edecek. Sokakta müzik yapacağız ve her köşe başında Bodrum’un sanatçıları müzik yapacak. Aynı zamanda 15 günlük bir yılbaşı festivali planlıyoruz. Bu bize pandeminin el verdiği ölçüde daha fazla bir araya gelme daha fazla kucaklaşma, hayatın sıkıntılarından uzaklaşma ve Bodrum’un binlerce yıldır insana huzur veren havasını yaşama imkanı verecek.

Ve bunlar yıl boyu devam edecek. Sizlerden ricam sosyal medya hesaplarımızı takip ederek bu etkinliklerimizden haberdar olmanız ve katılım sağlamanız.” diye konuştu.

Bodrum Kalesi sahnesinde birçok önemli sanatçının çok güzel konserleri ve anıları olduğunu söyleyen Derya Uluğ, “Bodrum’un sarı yazında ve bence en güzel günlerinden birisindeyiz. Bizleri burada siz değerli müzik severlerle tekrar buluşturduğu için başta sayın belediye başkanımız olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.” dedi

17 Ekim tarihine kadar sürecek olan konserler dizisi ise şöyle:

  • 10 Ekim Ozan Doğulu-Hera
  • 14 Ekim Emre Kaya
  • 15 Ekim Sinan Akçıl
  • 16 Ekim Öykü Gürman
  • 17 Ekim Merve Özbey

Kuzey Hendeği’nde düzenlenecek Sarı Yaz Konserleri’nin giriş biletleri, 20:30’da başlayacak olan her konser günü öncesinde, Bodrum Kalesi önünden 10:00 – 17:00 saatleri arasında gişeden ücretsiz olarak temin edilebilecek.

Bilet temini esnasında vatandaşları aşı kartı veya PCR test sonucu sorulacak.

*****

Read Previous

Uluslararası Bilkent Sanat Festivali Başlıyor

Read Next

Rekreasyon Derneği Üyeleri Hasret Giderdi

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: