Bodrum’da Noel ve Yılbaşı Kokteyli

Bodrum’da Noel ve Yılbaşı Kokteyli

Haber: Erol Ünal

Bodrum‘da her yıl geleneksel olarak kutlanan Bodrum’da yerleşik yaşayan uluslararası topluma yönelik düzenlenen noel ve yılbaşı kokteyli gerçekleşti. Bodrum Belediye A.Ş. Trafo Kafe’de düzenlenen etkinliğe Almanya Federal Cumhuriyeti Bodrum Fahri Konsolosu Gülay Kaman Kaplan, Bodrum Ukraynalılar Derneği ile birlikte Bodrum’da yerleşik Rusya, Almanya, Ukrayna ve Birleşik Krallık vatandaşlarının yoğunlukta olduğu dünyanın birçok ülkesinden davetli katıldı. Yılbaşı kokteyline katılanlar bir araya gelmenin mutluluğuyla unutulmaz bir gece yaşadı.

Her günün yeni yıl tadında olması dileğiyle sözlerini başlayan Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, “Bodrum’a değer katan, Bodrum’un kültürünü zenginleştiren siz değerli dostlarımızla bir aradayız. Bodrum’da binlerce yıldır birçok farklı kavim, mezhep, din ve kültürden insanlar barış ve huzur içerisinde yaşamıştır. Biz Bodrum’u eşsiz bir dünya kenti olarak görüyoruz.

Bu kentte yaşayan 400 bin insanın hepsini hangi dilden, hangi ırktan, hangi siyasi görüşten ve hangi gelir grubundan olursa olsun kucaklıyoruz. Bodrum’da hep beraber huzur içerisinde yaşıyoruz.
Siz de belki tatil için, belki bir sırt çantasıyla otostop çekerek Bodrum’a da gelmiş olabilirsiniz. Ama burayı sevdiniz, ailenizle beraber buraya yerleştiniz ve artık Bodrumlusunuz.

Ama Bodrumlu olduğunuzda da kendi memleketlerinizin bayraklarıyla, onların renkleriyle Bodrum’u aydınlattınız; Bodrum’un ışıltısına, aydınlığına siz de çok şeyler kattınız, teşekkür ederim. Bundan sonra da yine sizlerle her zaman olduğu gibi aynı sokaklarda yaşayıp, aynı pazar yerinden alışveriş yapacağız, aynı kaygıları paylaşıp aynı sevinçte bir arada olacağız, aynı düğünde beraber kaşık sallayacağız, aynı masada yiyip içeceğiz.” dedi.

Konuşmasının ardından davetlilerle birlikte yılbaşı pastasını kesildi.  Noel ağacı ve ışıklandırmalarla süslenen kafede kokteyl ile başlayan yeni yıl kutlamasında Fecir Ajda Gürsoy söylediği şarkılarla geceye renk kattı. Gece geç saatlere kadar süren kokteyle katılanlar dans ederek yeni yıla girecek olmanın keyfini yaşadı.

*****

Önceki

Nijerya’nın Yeni Gözdesi Bodrum

Sonraki

30 Aralık 2021 Perşembe Tiyatro Rehberi

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Popüler Yazılar