Bodrum’da Kadınlar, Kadınlar İçin Söyledi

Bodrum’da Kadınlar, Kadınlar İçin Söyledi

Haber: Erol Ünal

25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü’nde Herodot Kültür Merkezi’nde Yeşilçam Film Müzikleri’nin seslendirildiği konser verildi.

Konserde Hüseyin Tutkun 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü’nde Nev’eser Kadınlar Topluluğu’nu misafir etmekten duyduğu mutluluğu dile getirdi.

NEV’ESER KADINLAR TOPLULUĞU

Bakırköy Müzik Akademisi bünyesinde yıllardır birlikte müzik ve dostluğu paylaşan, her biri ayrı meslek dalında faaliyet gösteren, müziğin birleştirici gücü ile bir araya gelmiş bir kadınlar topluluğudur. 2015 yılında sadece sosyal yardım projelerinde yer almak amacı ile kurulmuştur.

Özveri, coşku ve mutluluk ile sürdürdükleri müzikal çalışmaların tek amacı ülkemize, milletimize yararlı projeleri uygulamak; toplumda bir anne ve bir kadın gözü ile eksik gördükleri konumları gündeme getirmek ve çözüm üretmektir.

Sanat yönetmenliğini TRT İstanbul radyosu ses sanatçısı Faruk SALGAR’ın yaptığı bu özel topluluk, bir çok değerli profesyonel ses ve saz sanatçılarının destek ve katılımlarıyla şimdiye kadar birçok projeye imza atmıştır.

KADINA YÖNELİK ŞİDDET PANELDE KONUŞULACAK

25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü kapsamında devam eden etkinlikler 26 Kasım 2021 Cuma günü saat 20’da Bodrum Belediyesi Şevket Sabancı Kültür Merkezi’nde,

  • Yazar Ayşen Şahin,
  • Gazeteci-Yazar Sibel Hürtaş
  • Cumhuriyet Halk Partisi Yüksek Disiplin Kurulu Üyesi- Avukat Tuba Torun’un

katılımıyla ‘’Şiddetsiz Bir Dünya Kadınların Mücadelesiyle Mümkün’’ isimli panel ile devam edecek.

*****

Read Previous

K.Muzaffer Gençer Eseri Paris UNESCO “Barış İçin Sanat”ta

Read Next

TGC: “Şiddet haberlerini değil, şiddeti engellemeliyiz”

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: