Bodrum’da Çocuklar için Festival

Bodrum’da Çocuklar için Festival

Haber: Erol Ünal

Çocuk istismarına dikkati çekmek ve farkındalık oluşturmak amacıyla düzenlenen “Bodrum Çocuk Festivali” Bodrum Belediye Meydanı’nda gerçekleşti. “Saadet Öğretmen Çocuk İstismarı ile Mücadele Derneği – UCİM” tarafından yapılan etkinliğe çocuklar ve aileleri katıldı.

BODRUM’DA SAHNE SIRASI ÇOCUKLARIN

“Bodrum Çocuk Festivali”ne çocuklar müzik eşliğinde oyun hamuru atölyesine katıldılar ve boyama yaparak gün boyunca eğlendiler. Ayrıca çocukların tanımadıkları kişilerle konuşmamalarını ve bu konuda dikkat etmeleri gerekenleri anlatan bir tiyatro oyunu sahnelendi.

ÇOCUKLAR VE EBEVEYNLERİ SAADET ÖĞRETMENLE BİLİNÇLENDİ

Saadet Öğretmen Çocuk İstismarı ile Mücadele Derneği Başkanı Saadet Özkan, amaçlarının olayları olmadan önlemek ve çocuklara güvenli yarınlar kurmak olduğunu söyledi. İstismar vakalarında çocukların yaşadıklarını anlatmaları ve ihbar etmeyi öğrenmeleri gerektiğine dikkati çeken Saadet Özkan, “Anneler susmasınlar ve hep birlikte toplumu istismarcılardan koruyalım. Cinsel istismar vakaları artmadı. Çocuklar konuşmaya başladı. Farkındalığı sağladık. Bu insanları aramızda yıllarca barındırdık. Şimdi biz ihbar ediyoruz, anlatıyoruz, fark ediyoruz ve önlüyoruz. Bu insanları yargıya taşıyoruz.” diye konuştu.

11 Temmuz 2017 tarihinde resmi açılışı yapılan ve mersinde faaliyet gösteren “Saadet Özkan Çocuk İstismarı ile Mücadele Derneği” Türkiyenin her tarafında gönüllüleri ile faaliyet gösteriyor. Derneğin Kurucu Başkanı Saadet Özkan derneğin; “ÇOCUK SUSAR, SEN SUSMA!” sloganıyla yola çıktığını ve derneğin çocuk istismarının önlenmesi amacıyla eğitim, toplumsal bilinçlenme ve farkındalık projeleri üzerinde çalışmayı amaç edindiğine dikkati çekiyor.

Saadet Öğretmen Çocuk İstismarı ile Mücadele Derneği gönülleri, çocuk istismarı vakalarını unutmamaları, sürekli gündemde tutmaları için bileklerine mavi kurdele bağlayıp bilgilendirici broşürler dağıtıyorlar.

*****

Read Previous

Troia’dan Eleni Karaindrou Geçti

Read Next

13 Ağustos 2018 Günün Sergileri

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: