Bodrum Tekerlekli Sandalye 100. Yıl Tenis Turnuvası

Bodrum Tekerlekli Sandalye

100. Yıl Tenis Turnuvası

Haber: Erol Ünal

Bu yıl beşincisi düzenlenen Tekerlekli Sandalye Tenis Turnuvası, Cumhuriyetimizin 100. yılı münasebetiyle “Tekerlekli Sandalye 100. Yıl Tenis Turnuvası” adıyla düzenlendi.

Tekerlekli Sandalye 100. Yıl Tenis Turnuvası, Bodrum Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü Bitez Tenis Kortları’nda başladı.

Cumhuriyetin 100. Yılı kutlamaları kapsamında gerçekleşen açılış törenine Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, Türkiye Tenis Federasyonu Başkanı Cengiz Durmuş, Bodrum Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Oktay Dumruk, Bodrum Belediyesi başkan yardımcıları ve birim müdürleri, meclis üyeleri, sporcular ve çok sayıda izleyici katıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan program, açılış konuşmalarıyla devam etti. Milli sporcu Ebru Solak, organizasyonda emeği geçenlere teşekkür ederek güzel bir turnuva olması temennisinde bulundu.

Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras yaptığı konuşmada, “2015 yılında Aydın hocamızla konuştuktan sonra tenis turnuvalarını yapmayı kararlaştırdık. Ortakent’te devam ettirdik. Pandemi süresince ara verdik. Cumhuriyetin 100. Yılında, Yüzüncü Yıl Cumhuriyet Kupası olarak bir turnuva düzenleyelim dedik. Cumhuriyetimizin 100. yılında bu anlamlı turnuvanın Bodrum’da yapılıyor olması ve siz değerli sporcu kardeşlerimizin de bu daveti kabul edip buralara kadar gelmesi çok anlamlı. ” dedi.

Özellikle Cumhuriyetimizin 100. Yılını kutladığımız bu günlerde bu turnuvayı gerçekleştirmekten dolayı duyduğu mutluluğu dile getiren Türkiye Tenis Federasyonu Başkanı Cengiz Durmuş, “Bugün tenis turnuvasıyla siz gençlerle birlikle yine aynı heyecanla yüzyıl önceki başarıları yüzyıl sonra kutlarken gururlu ve heyecanlıyız. Bugün işin sportif tarafında imkanlarınız doğrultusunda çok başarılı işler yaptınız. Tekerlekli sandalyelerle neler başarabildiğinizi bizlere gösteriyorsunuz. Bu bizim için büyük bir gururdiye konuştu.

Beş gün süren organizasyon, Bodrum Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü Tenis Kortları’nda büyük, genç ve quad kategorilerinde toplam 29 sporcunun katılımıyla gerçekleştiriliyor.

Tekerlekli Sandalye 100. Yıl Tenis Turnuvası ödül töreni ile son buldu. Ödül töreni Bitez tenis kortlarında düzenlendi. Ödül töreninde Bodrum Kaymakamı Mustafa Çit ve Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras tarafından sporculara ve organizasyonda emeği geçenlere plaketleri takdim edildi.

Beş gün süren organizasyonda 29 sporcu mücadele etti.

Kendi kategorilerinde kazanan sporcular ise şu şekilde:

  • Çift kadınlarda Ebru Sulak ve Nurşen Şen,
  • Çift erkeklerde Hüseyin Erkan Çelik ve Emirhan Toper,
  • Junior kategoride Zeliha Aksak,
  • Quad kategoride Fatih Karataş,
  • Tek kadınlarda Zeliha Aksak,
  • Tek Erkeklerde Emirhan Toper

*****

Önceki

Jamila Miraliyeva Sergisi Bodrum Oasis’te

Sonraki

24 Ekim 2023 Salı Günün Sergisi

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Popüler Yazılar