Bodrum Şehir Tiyatrosu 15 Ekim’de Açılıyor

Bodrum Şehir Tiyatrosu 15 Ekim’de Açılıyor

Haber : Erol Ünal

  • Bodrum Şehir Tiyatrosu 2021 sezonuna “Kocasını Pişiren Kadın” isimli oyunla 15 Ekim’de Perdelerini açıyor.
  • Giriş ücretsiz olacağından tiyatro severlerimizin telefonla yerlerini ayırtmalarını ve  davetiyelerini önceden almaları gerekiyor.

Bodrum Şehir Tiyatrosu 2021 sezonunu yeni oyunları “Kocasını Pişiren Kadın” ile 15 Ekim‘de açıyor.

15 Ekim 2021 Cuma günü Saat 20.00’de Nurol Kültür Merkezi’nde gerçekleşecek prömiyer için Rezzan Şebin şu bilgileri verdi “Oyunumuzun ilk gösterimi olması nedeni ile giriş ücretsiz olacağından tiyatro severlerimizin telefonla yerlerini ayırtmalarını ve  davetiyelerini önceden almalarını önemle rica ediyoruz. Güzel bir gün geçirmeleri ve daha güzel günlerde buluşmak dileği ile şimdiden iyi seyirler diliyoruz.”

“TİYATRO İYİLEŞTİRİR”

Genel Sanat yönetmeni Hüseyin Akşen’in çağrısı ise şöyle: “Dünyanın çivisi çıkmışken; güce tapanlar yaşayan her şeyi acımasızca yok ederken; ne yazık ki ülkemiz bu insafsızlığın en ön saflarını zorlamaya devam ediyor. İşte bu zor zamanlarda, sanatın sokaklarına sapın. Şiirler, şarkılar dinleyin, sinemaya girin, sergiler izleyin veya sapın bizim sokağa. Aylardır sizin için hazırladığımız “Kocasını Pişiren Kadın” oyunumuzu izleyin. Gülmeyi hatırlayacaksınız, umutlanacaksınız, sevmeye devam edeceksiniz. Çünkü tiyatro iyileştirir. Bekliyoruz.”

Debbie İssit’in yazdığı ve çevirisini Yasemin Erbulun’un yaptığı “Kocasını Pişiren Kadın” oyununun yönetmen sandalyesine, Bodrum Güzel Sanatlar Fakültesi Sahne Sanatları Bölümü kurucusu Öğretim Üyesi Doç. Dr. Filiz Çevik Tan oturuyor.

Tan, oyun hakkında şunları söyledi: “Debbie İssit, Kocasını Pişiren Kadın oyunu ile çağımızın -ne yazık ki- kanıksanmış kadın trajedisini yüksek tempolu bir komedi içinde sunmayı başarmış. İki kadının karşısına, temel içgüdülerinden ödün vermeyen bir erkek çıkarmış ve çok bilindik bir aşk üçgeni hikayesinden kara komik bir atmosfer kurmuş . Oyun, coğrafya ayırt etmeyen konusu ile herkese tanıdık gelecek, bu aşinalığın içinden, trajikomik halimizle bizi yüzleştirecek bir seyirlik vadediyor.”

“KÜLTÜR VE SANATLA DOLU BİR YIL GEÇİRİYORUZ”

Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, tiyatronun sezon açılışı ile ilgili olarak şunları söyledi : “Belediye olarak, her zamanki gibi iddialıyız ve sanatın bütün disiplinlerine destek olacağız. Bodrum’daki iki salonumuzdan biri olan Nurol Kültür Merkezi’nde, Bodrum Belediyesi Şehir Tiyatrosu hazırlamış olduğu oyunları sergileyecek; yanı sıra Bodrum’un ve Türkiye’nin önemli tiyatrolarını sizlerle buluşturacak ve tiyatro festivallerine ev sahipliği yapacak.

Tiyatromuz 15 Ekim 2021Cuma akşamı , “Kocasını Pişiren Kadın” adlı oyunları ile erkek egemen toplumu ve kadına şiddeti trajikomik anlatımıyla sahneye taşıyor. Şehir Tiyatromuza bu güzel oyunları ve yapacakları organizasyonları için teşekkür ediyor, başarılı bir sezon diliyorum.”

KOCASINI PİŞİREN KADIN

Yazar: Debbie İssit Çevirmen: Yasemin Erbulun

Genel Sanat Yönetmeni: Hüseyin Akşen

Yöneten: Filiz Çevik Tan Yönetmen Yardımcısı: Sertaç Aydın

Dramatug: Filiz Çevik Tan

Dekor: Kader Aktü/Serkan Aktü Işık: Murat Uzun Kostüm: Damla Gürcan Çakır/Ayten Torun

Dans: Seda Tınaz

Oyuncular: Cansın Yunt, Oğulcan Çelik, Ziba Türk Ateş

Bu yapının sahnelenme hakkı yazar Debbie İssit temsilcisi ONK Ajans Ltd. Şti‘den devralınmıştır..

*****

Read Previous

6 Ekim 2021 Çarşamba Tiyatro Rehberi

Read Next

Notre-Dame de Sion Konserleri Başlıyor

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: