Bodrum Sağlık Vakfı 3. İyilik Şenliğinde Yenilik

Bodrum Sağlık Vakfı

3. İyilik Şenliğinde Yenilik

Haber: Erol Ünal

30 Eylül-1 Ekim tarihlerinde bu yıl üçüncüsü gerçekleşecek olan İyilik Şenliği bu sene de iyilik dolu insanlarla bir araya gelinen, paylaşılan, öğrenilen, eğlenilen, bir olmanın keyfinin yaşandığı ve birlikte kazanılan bir iyilik platformu olacak.

2019 yılında başlayan şenlikte bu sene de “Yeni BEN’e Bir Adım” atılacak bu özel etkinlik ile ruhsal ve bedensel sağlık, sürdürülebilir yaşam, yenidünyanın getirdiği teknolojik gelişmeler ile çevre konularında toplumun farkındalığını artırma hedefiyle bölgede yaşayanların yaşam kalitelerini yükseltip yeni bir benlik keşfetmelerine yardımcı olacak benzersiz bir deneyim alanı sunulması için çalışılacak.

Bu sene yenilenen konseptiyle İyilik Şenliği’nde “Bütünsel iyilik ve Sürdürülebilir Yaşam” konularını birbirinden değerli konuşmacılar ele alacak.

İlk gün beden-ruh-zihin sağlığı üzerine yoğunlaşıp, uzman konukların sunumlarıyla “bütünsel sağlık” kavramının içselleştirilmesinin ve farkındalığın arttırılmasının, ikinci gün konuklarıyla ise “sürdürebilir yaşam” tarzını benimsemek için farkındalıkla ve yeni bir bilinçle yol almaya katkı sağlamanın hedeflendiği, yenidünyanın getirdiği teknolojik gelişmelerin anlatılacak.

Vakıf Başkanı Numan Balaban konuşmasında, “30 Eylül- 1 Ekim tarihlerinde 2 gün boyunca Bodrum Herodot Kültür Merkezinde gerçekleşecek etkinliğimizde, Türkiye’nin önde gelen, konusunda uzman isimleri; Dr. Ayşegül Çoruhlu, Piraye Erdoğan, Prof. Dr. Mehmet Zihni Sungur, Devrim Erbil, Özlem Güsar, Dr. Hasan İnsel, Zehra Öney, Ayşegül Dinçkök, Ebru Arıcı, Sihirli Tohumlar – Aylin Zeynep Ertem, Dr. Kıvılcım Kayabalı, Meltem Gökhan ve Hülya Balıkavlayan’ı ağırlayacağız.” dedi

Vakıf Yönetim Kurulu Üyesi Ülker İnan konuşmasında; “Katılımcıların, zihin, beden ve ruh bütünlüğünü sağlayan atölye çalışmalarıyla koşulsuz sevgi, içsel barış, huzur, ferahlık duygularını deneyimleyeceklerini, merkezimizde ve dengede kalmamızı destekleyecek teknikleri öğrenerek yeni beceriler geliştirebilecek” dedi.

Ayrıca 30 Eylül Cumartesi günü, Piraye Erdoğan’ın “Seyir” isimli kitabı satışa sunulacak ve kitap satışından elde edilen gelir Bodrum Sağlık Vakfı’na bağışlanacak. Piraye Erdoğan, kitabını sanatseverler ve okurları için imzalayacak.

Etkinlik 1 Ekim Pazar günü saat 18.30 da Bodrum Kent Orkestrası‘nın konseri ile müzik şöleni eşliğinde sonlanacak.

Önceki

18 Eylül 2023 Pazartesi Günün Sergisi

Sonraki

Öğrenci Beslenmesi

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Popüler Yazılar