Bodrum Merqezart’ta 3 muhteşem sergi

Bodrum Merqezart’ta

3 muhteşem sergi

Haber: Erol Ünal

Fotoğraflar: Çetin Çam

Bodrum Marina Yacht Club Merqezart Alternatif Sanat Mekanı‘nda Nilüfer Örel, Stefan Graf ve Tamer Aydın’ın sergileri açıldı. Birbirinden renkli eserleriyle iki ay boyunca sanatseverlerin beğenisine sunulacak solo sergilerin açılış kokteyline geniş bir katılım oldu.

Küratörlüğünü Evren Başık’ın üstlendiği sergiler, 24 Ocak 2024’e kadar görülebilir. Bodrum Marina Yacht Club bünyesinde üç ayrı salonda faaliyet gösteren Alternatif Sanat Mekanı’ndaki sergiler Merqez Art sanatçıları tarafından açılmaktadır.

Nilüfer Örel Kimdir?

Nilüfer Örel,1962’de Pakistan Karaçi’de doğdu.

İzmir Türk koleji’nden 1979’da mezun oldu. 1979-1985 tarihleri arasında aile işletmesi olan İzmir Fuarı Golf Restaurant’ta yönetici yardımcısı olarak iş dünyasına adımını attı. 1980-1981 yılları arasında İzmir de Şeref Bigalı’dan resim dersleri aldı.

2000-2004 yılları arasında Romanya’da yaşadığı dönemde Bükreş’te Fransız sanatçılar ile kurdukları atölye’de, Romen sanatçılar ile çalışmalarda bulundu.

Üç yıldır Bodrum Bahçeyaka köyü ormanlık alanda, elektrik ve suyun henüz gelmediği, vahşi hayatın komşusu olarak yaşadığı yerde, denizde yaşadığı süredeki en sevdiği dalgaların ve mavinin ve hiç bitmeyecek yelken tutkusunu, kendi dünyası ile doğayı harmanlayıp farklı teknikleri kullanarak renklere dönüştürüyor.

“Her şey o an olur ve biter” hayat felsefesi ve sürekli bir yolculuk hissi ile çalışmalarını sürdürüyor.

Stefan Graf Kimdir?

Stefan Graf, Kırk yılı aşkın bir süredir Alman Dışişleri Bakanlığı’nda Cezayir, Libya, ABD, Suriye, Hindistan, Gabon, Türkiye gibi farklı ülkelerde diplomatik görevlerde bulunmuştur.

2022’de emekli olan ve resim çalışmalarına 2016’dan beri İstanbul’da daha yoğun bir şekilde devam eden Graf’ın sanata olan ilgisi çocukluk yıllarında babasının kendisine bir keman hediye etmesi üzerine müzikle başlamış, ilerleyen yıllarda da fotoğraf ve resim ile devam etmiştir. Eserleri 2020 yılından beri İstanbul ve Ankara‘da sanat fuarları ve karma sergilerde yer almaktadır.

Tamer Aydın Kimdir?

Tamer Aydın 1967’de İstanbul’da doğdu.

Mimar Sinan Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Heykel Bölümünden 1991’de mezun oldu.

Aynı yıl Eskişehir Uluslararası Lületaşı Heykel Sempozyumu; Türkiye ve Kassel Üniversitesi işbirliğiyle Almanya’da yapılan Mimar Sinan Üniversitesi Sergisi’ne katıldı. 1992’da Garanti Bankası Galerisi’nde ilk kişisel sergisini açtı.

1996’da Habitat II Etkinliklerine katıldı. 13. İstanbul Sanat Fuarına katıldı. Passion Sanat Galerisinde kişisel bir sergi açtı. İsveç Visby’de Gotland Sanat Okulunda düzenlenen Pedagojik Gelişim Semineri’ne katıldı. 2004 yılında Terakki Vakfı Sanat Galerisi’nde ”Beyaz Düşler”; 2005’te ise, Article Sanat Galerisi’nde kişisel sergiler açtı. Art Show 2006’ya katıldı. 2007’de İTÜ Ayazağa Kampüsü’nde düzenlenen Mermer Heykel Sempozyumuna katıldı. Çalışmalarını halen İstanbul’daki atölyesinde sürdürmekte olup, Uluslararası Plastik Sanatlar Derneği üyesidir.

***

Önceki

Galata’da Kubilay Kan’la Jazz Geceleri Başlıyor

Sonraki

4 Aralık 2023 Pazartesi Günün Sergisi

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Popüler Yazılar