Bodrum Marmara Koleji Diploma Sergisi Açıldı

Bodrum Marmara Koleji

Diploma Sergisi Açıldı

Haber: Erol Ünal

Bodrum Marmara KolejiExhibition IB Class 2024 Visual Arts” Sergisi, 6 Aralık 2023 Çarşamba günü 17:30’da Bodrum RE/MAX Pasha Art’da açıldı.

Uluslararası Bakalorya Diploma Programı Görsel Sanatlar Sergisi 8 Aralık’a kadar devam edecek.

Su Çerezci, Leyla Nur Çiriğ, Ayla Osmanoviç, Öykü Gülen, Evin Can, Nisan Küçükünsal, Güneş Hasan Turak, Arda Yavuzdoğan, Yekta Çifteler, Zeynep Sıla Kocabaşoğlu, Tomris Seden Bingül, Keanu Skler Kulin ve Derin Özengülün katıldığı ID DP Görsel Sanatlar Sergisi tematik resim, heykel ve enstalasyon’lardan oluşuyor.

Bodrum Marmara Koleji, Uluslarası Bakalorya Diploma Programı eğitimi veren bir IB dünya okuludur. IB DP Programına dahil olan Visual Arts dersi 12. Sınıf öğrencilerimiz, uluslararası standartlarda hazırladıkları Görsel Sanatlar Resim Sergisinde yıl boyunca özveriyle, farklı tekniklerde yapmış oldukları sanat eserlerini sergileyeceklerdir.

IB (Uluslararası Bakalorya) Program Sistemi nedir?

Uluslararası Bakalorya (IB) programı dünya genelinde 140 adet ülkeyi kapsayan bir eğitim programıdır. Bu eğitim programı 16 ve 19 yaş arası üniversiteye hazırlanan öğrencileri hedeflemektedir. Uluslararası Bakalorya (IB) programının süresi 2 yıldır. Lise öğrencilerine geniş bir eğitim deneyimi sunan uluslararası bir lise mezuniyet diplomasıdır.

Program dünya genelinde birçok okulda uygulanmakta olup öğrencileri uluslararası üniversite eğitimine hazırlık sağlar, öğrencilere geniş bir eğitim deneyimi sunar ve öğrencilerin çeşitli alanlarda beceri kazanmalarını sağlar. Program, öğrencilerin derslere odaklanmalarına yardımcı olur ve öğrencilere öğrenme, araştırma, yazma, dil ve sosyal beceriler gibi yetenekler kazandırır.

Ayrıca, IB Programı öğrencilere üniversite eğitimine hazırlık sağlar ve öğrencilere üniversiteler arasında seçim yapabilme yeteneği kazandırır.

Bunlara ek olarak Türk Lise Diplomasının geçerli olmadığı ülkelere (Almanya, Belçika, Hollanda gibi) direkt başvuru hakkı sağlar.

***

Önceki

7 Aralık 2023 Perşembe Günün Sergisi

Sonraki

8 Aralık 2023 Cuma TSM Konseri

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Popüler Yazılar