Bodrum Mandalinası Artık Bütün Türkiye’de

Bodrum Mandalinası Artık Bütün Türkiye’de

Haber: Erol Ünal

Bodrum Tarımsal Kalkınma Kooperatifi (TARKO) ile  Bodrum Turunçgil Üreticileri Birliği  işbirliğinde “Bodrum Mandalinası” Türkiye genelinde satışa sunuldu. Bodrum Mandalinası üreticisine destek olmak ve markalaşmış Bodrum mandalinasını yurt genelinde tüketiciyle buluşturmak amacıyla Migros Tic. A.Ş. ile imzalanan protokol kapsamında 100 ton Bodrum Mandalinası kurumsal marketlerde yerini alıyor.

Hasadına aralık ayında başlanan Bodrum mandalinası için Belediye Başkanı Ahmet Aras, yapılan protokol ile hem Bodrum’un yerel değeri mandalina üreticilerinin desteklendiğini hem de kokusu ve aroması ile eşsiz Bodrum Mandalinasının tüm ülkeye önemine değinerek şunları söyledi: “Halkımızın önemli gelir kapısı olan mandalina bahçelerinin betonlaşmaya yenik düşmemesi için mücadele verdik. Ürünlerinin hak ettiği değeri bulamadan dökülüp çürümemesi için mücadele ettik, etmeye de devam edeceğiz. Bodrum Mandalinasının katma değerini arttıran diğer ürünlerin tanıtılarak daha geniş kitlelere ulaşması için üreticilerimizle işbirliği içinde çalışıyoruz. Yerel değerlerimizin korunması ve üreticilerimizin desteklenmesi için Bodrum TARKO ile çalışmalarımız devam edecek. Üreticilerimizin ürünün elde kalma, zarar etme korkusu yaşamasını istemiyoruz.”

Başkan Yardımcısı Tayfun Yılmaz ise konuyla ilgili olarak şunları söyledi: “Bodrum Mandalinasının hak ettiği değeri görmesi ve reyonlarda yerel ürünlerin ön plana çıkarılmasına yönelik çalışmalarımız meyvesini vermeye başladı. Yerel değerlerin ön plana çıkması ve Bodrum Mandalinası gibi coğrafi işareti de olan ürünlerin tüm Türkiye ile buluşmasını hedefledik. 100 tonluk bir sevkiyat planlıyoruz. İlk aşamada Bodrum TARKO ve ürünlerin temininde Bodrum Turunçgil Üreticileri Birliği işbirliğiyle 20 tonluk bir sevkiyat gerçekleştirdik. Ürünlerin bir kısmı da katma değeri yüksek olan Bodrum Mandalina Gazozu üretimi için yönlendirildi. Bodrum Mandalinası üreten üreticilerimizin ürünlerinin dalında kalma ve zarar etme korkusu yaşamasını istemiyoruz. Dalında tarlada kalan her türlü ürüne talibiz.” dedi.

*****

Önceki

Yeni Yılda İyi Şanslar – Öykü

Sonraki

Atilla Yıldırım ile Ayfer Yelken’in Mozaik ve Resim sergisi Açıldı

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Popüler Yazılar