Bodrum Jazz Festivali’nde 6 Eylül Konserleri

Bodrum Jazz Festivali’nde

6 Eylül Konserleri

Haber: Erol Ünal

Bodrum / M U G L A

Caz Derneği tarafından düzenlenen Bodrum Caz Festivali’nde tema Saz ve Caz (Jazz with an Ethnic Touch) olarak belirlendi.

Festivalin üçüncü yılında bu senenin bir özelliği de Rhodes Jazz Festival ile Bodrum Caz Festivali’nin “Kardeş Festival” olması.

Festivalde Bodrum Kalesi, Denizciler Meydanı, Off Gümüşlük, Dibeklihan ve the Edition Hotel gibi yarımadanın çeşitli mekanlarında birbirinden özel projelerle yerli ve yabancı sanatçılar yer alıyor.

6 Eylül’de festivalde 2 konser yer alıyor.

Anatolian Blues Erkan OğurTurgut Alp BekoğluKağan Yıldız – Can Çankaya Konseri Erkan Oğur (Gitarlar), Turgut Alp Bekoğlu (Davul), Kağan Yıldız (Kontrbas), Can Çankaya (Klavye) konseri 22:00’de The Bodrum Edition Hotel’de başlayacak.

1995 yılında Erkan Oğur’un İlkin Deniz ve Turgut Alp Bekoğlu ile bir araya gelerek kurduğu Telvin, zamanla sınırları aştı, halden hale geçti, genişledi ve yeni bir oluşuma yol açan Anatolian Jazz and Blues yeni kadrosunda Bodrum Caz Festivali sahnesinde yer alıyor.

Müziğin kainat kapısından giren, içeride kaybolan, doğaçlamaların önünün kesilemediği uçsuz bucaksız notaları bir araya getiren Anatolian Jazz and Blues, yaşamdaki müzik hallerinin ifadesi oldu. Şenay Lambaoğlu Feat. Derya Türkmen Konseri Şenay Lambaoğlu (Vokal), Derya Türkan (Kemençe), Tolga Bedir (Piyano), Caner Üstündağ (Bas gitar), Serkan Erkol (Saksofon), Erdem Göymen (Davul) konseri 22:00’de Off Gümüşlük’de başlayacak.

Birbirinden güzel şarkılar söyleyen özel bir ses olan Şenay Lambaoğlu, Bodrum Caz Festivali’ne misafir oluyor. Saz ve Caz – Cazda Etnik Tınılar teması ile hazırlanan programda Türkiye’nin en kıymetli sanatçılarından Derya Türkan kemençesi ile festival sahnesinde harika bir konsere imza atmaya hazırlanıyor. Uzun yıllardır katıldığı caz festivalleriyle dönemin en özgün vokallerinden biri olarak kabul edilen Şenay Lambaoğlu yorumculuğunun yanı sıra yazdığı şarkılarda caz müziği ile türler arasında diyalog kurmayı başarmıştır.

Kadın ozan kimliğini ön planda tutuğu “İçimde Aşk Var” ve “Zarf Tümleci” albümleriyle geniş bir hayran kitlesine ulaşan sanatçı “Başka Türlü Bir Şey” albüm projesinde ise Can Yücel, Nazım Hikmet, Hayyam ve Füruğ Ferruhzad gibi unutulmaz ozanların eserlerine yeniden hayat vererek büyük beğeni toplamıştır.

Bodrum Caz Festivali 9 Eylül‘e kadar sürecek.

Proğram:

  • Ayhan Sicimoğlu & Latin All Stars feat. Buzuki Orhan 7 Eylül Cumartesi 21:00 (Bodrum Kalesi)
  • Burhan Öçal’s Jazz Dream 8 Eylül 21:00 Pazar (Bodrum Kalesi)
  • Muğla Büyükşehir Belediyesi Orkestrası feat. Cenk Güray Milas Bandosu 9 Eylül Pazartesi 21:00 (Bodrum Denizciler Meydanı)

*****

Read Previous

ADANA ALTIN KOZA’da FİNALİSTLER BELLİ OLDU

Read Next

6 Eylül 2019 C U M A Günün Sergileri

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: